Verslas

2020.10.29 09:18

Lietuvos bankas Tarptautiniam valiutos fondui galės paskolinti iki 297 mln. eurų

Lukas Blekaitis, ELTA2020.10.29 09:18

Lietuvos bankas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) pasirašė dvišalį skolinimo susitarimą, pagal kurį centrinis bankas, prireikus, fondui suteiktų iki 297 mln. eurų paskolų iš savo finansinio turto.

Tokie dvišaliai susitarimai su finansiškai pajėgiomis valstybėmis yra atsarginė TVF finansavimo priemonė, jei fondui pritrūktų turimų išteklių, siekiant sušvelninti globalias COVID-19 pandemijos sukeltas ekonomines pasekmes.

„Atvira Lietuvos ekonomika yra itin priklausoma nuo tarptautinės aplinkos, tad tolygus ir tvarus pasaulio ekonomikos atsigavimas neabejotinai yra ir mūsų interesas. Todėl, pasirašydami dvišalį skolinimo susitarimą, patvirtiname, kad esame pasirengę prisidėti prie TVF finansinės pagalvės, kurios gali prireikti teikiant pagalbą nuo pandemijos labiausiai nukentėjusioms valstybėms“, – pranešime cituojamas Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Lietuvos banko susitarimas su TVF įsigalios nuo sausio 1 dienos ir galios iki 2023 metų gruodžio 31 dienos su galimybe pratęsti vieniems metams.

Jei TVF nepavyks įgyvendinti fondo išteklių pakeitimų, Lietuvos banko įsipareigojimai pagal dvišalį susitarimą galėtų išaugti iki 690 mln. eurų, tačiau, pasak centrinio banko, toks scenarijus šiandien nėra realus.

Skelbiama, kad lėšos pagal Lietuvos banko ir TVF dvišalį susitarimą būtų skiriamos iš Lietuvos banko finansinio turto, tad tai neturėtų įtakos valstybės biudžetui.

Populiariausi