Naujienų srautas

Verslas2016.01.30 13:44

Investuoti pakaunėje apsisprendė tarptautinė kompanija

ELTA 2016.01.30 13:44

Naują orlaivių techninio aptarnavimo centrą Karmėlavoje ketina statyti Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika) registruota kompanija „Global Aviation“. Statybos darbus planuojama pradėti šių metų gegužę.

Apie tai Kauno rajono savivaldybės vadovus informavo Valstybinės įmonės Lietuvos oro uostų Kauno filialo direktorius Bruno Kasparas ir kompanijos „Global Aviation“ vadovas Johnatanas Rosenzweigas.

2001 metais įkurtos kompanijos pagrindinės veiklos sritys – orlaivių nuoma ir aptarnavimas. Lietuviškų šaknų turįs J. Rosenzweigas tvirtino, kad šią veiklą jo vadovaujama įmonė norėtų vystyti ir Karmėlavoje. „Global Aviation“ aktyviai veikia Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Europoje, JAV. „Mūsų tikslas – sukurti bazę tolesnei plėtrai Centrinėje ir Rytų Europoje“, – tvirtino verslininkas.

Pradiniame etape „Global Aviation“ planuoja sukurti nuo 50 iki 130 darbo vietų. Visiškai įgyvendinus projektą jų gali reikėti iki 500. Į šį skaičių patektų ne tik mechanikai, bet ir orlaivių personalas, stiuardesės, administracijos darbuotojai, pagalbiniai darbininkai.

Susitikime su investuotojais dalyvavęs Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas ir mero patarėja Violeta Boreikienė pažadėjo, kad savivaldybė padės jiems kuo greičiau sutvarkyti projektui įgyvendinti reikalingus formalumus.

B. Kasparas pasakojo, kad investuotojai Karmėlavoje planuoja nuomoti ir aptarnauti maždaug 20 orlaivių. Lietuvoje nepakanka orlaivius aptarnaujančių mechanikų, todėl galvojama ir apie mokymo centrą. Dėl galimo bendradarbiavimo vedamos derybos su Kauno technologijos universitetu. Praktiniai užsiėmimai galėtų vykti Karmėlavoje įsikūrusiame „FL Technics“ techninės priežiūros centre. Baigę mokymus, mechanikai gautų Europos Sąjungos standartus atitinkančius sertifikatus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi