Verslas

2016.01.29 16:10

Rusijos valdžia šalies bankus nori gelbėti indėlininkų pinigais

DELFI.lt 2016.01.29 16:10

Bankų gelbėjimo mechanizmas (angl. „bail-in“) gali būti išplėstas į didelius fizinių asmenų indėlius, teigia buvęs finansų ministras Aleksejus Mojisejevas.

Jo teigimu, šiuo metu aptariama suma maždaug nuo 100 mln. rublių, bet ribinė suma dar nenustatyta, informuoja „Vedomosti“. „Bail-in“ mechanizmas – priverstinis trečios eilės kreditorių indėlių konvertavimas į akcijas.

„Su „bail-in“ mechanizmu iš tiesų kuriame koncepciją. Tikiuosi, kad artimiausiu metu pateiksime ją aptarti vyriausybėje. Tikiuosi, po kelių dienų“, – pareiškė A. Mojisejevas.

Vyriausybė siūlo bankus gelbėti kreditoriams, jei jau šie patiki jiems pinigus.

Anksčiau planuota taikyti minėtą mechanizmą tik juridiniams asmenims. Suma (fiziniams asmenims) dar nenustatyta, bet ji bus didelė, nurodė A. Mojisejevas: „Kalbame apie mažiausiai dešimtis milijonų rublių.“ Jo nuomone, tokie fiziniai asmenys savo ekonominiu pobūdžiu yra juridiniai.

„Bail-in“ mechanizmą aktyviai taikė Kipro valdžią: 2013 metais stambūs banko „Bank of Cyprus“ indėlininkai ir kreditoriai tapo jo akcininkais, mainais į savo indėlius. Valdžia pakeitė 47,5 proc. indėlių, apie 100 tūkst. eurų, į banko akcijas.

Po to, kai Rusijoje prasidėjo bankų sektoriaus valymas, Centrinis bankas ėmė aktyviai atšaukti iš kredito organizacijų licencijas ir siųsti nestabilius bankus į sanaciją, reguliuotojai prabilo apie galimybę kreditoriams dalyvauti gelbėjant bankus.