Verslas

2020.10.28 13:37

Sprendimas priimtas: renginiai dvi savaites bus draudžiami, tačiau sporto ir kultūros renginiams taikomos išimtys

patikslinta 14.17
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.10.28 13:37

Vyriausybė pritarė nuo penktadienio uždrausti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose. Išimtys galios tik sporto ir kultūros renginiams, laidotuvėms, tačiau ir čia bus apribojimų.

Pagal nutarimą nuo 2020 m. spalio 30 d. iki 2020 m. lapkričio 13 d. draudžiami atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai viešose vietose.

Išimtys numatytos aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir kultūros renginiams. Iš pradžių įkeltame projekte buvo siūloma išvis neleisti sporto renginiuose dalyvauti žiūrovams, tačiau po posėdžio priimtas kitoks sprendimas – žiūrovų būti galės, bet mažai.

Spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis paaiškino, kodėl buvo nuspręsta keisti pirminius siūlymus.

„Padarytas analogas. Jeigu teatre tomis pačiomis sąlygomis – kas du metrai, su kaukėmis ir visomis kitomis saugumo priemonėmis gali sėdėti ir žiūrėti renginį, tai lygiai taip pat ir sporto varžybose, tomis pačiomis sąlygomis, toks pat kiekis žmonių sėdi ir žiūri renginį“, – sakė jis po posėdžio.

Taigi pagal galutinį nutarimą kultūros ir sporto renginiams vykstant uždarose patalpose juose žiūrovų skaičius negalės viršyti 300 asmenų.

Taip pat privalės būtų užtikrintos šios sąlygos – žiūrovai renginį stebi tik iš sėdimųjų vietų, tarp žiūrovų išlaikomas 2 metrų atstumas (išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus)), žiūrovai viso renginio metu dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) (nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių) leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Taip pat privalės būti užtikrinamas bilietų platinimas elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimas, vykdoma žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimo į renginio vietą kontrolė.

Kultūros ir sporto renginiams lauke galios tokios pat taisyklės, tačiau žiūrovų skaičius čia galės būti didesnis ir siekti 400.

Taip pat pažymima, kad nuo 2020 m. lapkričio 14 d. renginiai organizuojami ir vykdomi, jei renginio organizatoriai užtikrina bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimą bei kontroliuoja žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimą į renginio vietą.