Verslas

2020.10.28 10:42

Darbdavių ištrauktas siūlymas jaunimui mokėti mažesnę minimalią algą prezidento nežavi – išreiškė nepritarimą

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.10.28 10:42

Prezidentas Gitanas Nausėda nepalaiko verslininkų pasiūlymo jaunimui mokėti mažesnę minimaliąją mėnesinę algą (MMA). Kaip spaudos konferencijoje tvirtino šalies vadovas, gerą rezultatą galima pasiekti ir nekomplikuojant MMA reguliavimo.

„Suprantu, kad intencija diferencijuoti MMA pagal amžių nukreipta į tai, kad [reikėtų] sudaryti lengvesnes įsidarbinimo sąlygas jaunesnio amžiaus žmonėms, tačiau tai neturi tapti instrumentu dirbtinai nustatyti mažesnio lygio atlyginimus jaunimui“, – spaudos konferencijoje kalbėjo prezidentas.

Prezidentas: laiko porinkiminei euforijai tiesiog nėra

Jo teigimu, tokio modelio taikymas susijęs ir su papildomomis administravimo problemomis.

„Todėl aš už tai, kad aktyviai reguliuotume MMA, darytume tai neizoliuotai, kreipdami dėmesį tik į pačią MMA, kad derintume šio instrumento taikymą su tokiais dalykais, kaip neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) nuolatinis kėlimas. Tada, manau, pasieksime gerą rezultatą ir be papildomo MMA reguliavimo komplikavimo“, – tvirtino prezidentas.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad antradienį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo svarstomas darbdavių pasiūlymas diferencijuoti MMA pagal amžių ir jaunimui arba mažą darbo patirtį turintiems asmenims mokėti mažesnį atlyginimą nei nustatytoji MMA.

Tokio pasiūlymo nepalaikė nei profesinės sąjungos, nei jaunimo organizacijos, Lietuvos studentų sąjunga, nei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.