Verslas

2016.01.29 09:34

Lietuviai – geri obligacijų pirkėjai, bet ne leidėjai

BNS 2016.01.29 09:34

Lietuvos investuotojai yra aktyvūs Baltijos šalių įmonių leidžiamų obligacijų pirkėjai, tačiau Lietuvos verslininkai pasyviausiai regione skolinasi tokiu būdu, nors sąlygos tam yra ypač palankios, rašo „Verslo žinios“.

Praėjusių metų pabaigoje Baltijos šalyse nekotiruojamas aukšto pajamingumo obligacijas buvo išleidusios 134 įmonės ar bankai, o bendra jų nominali vertė sudarė 629 mln. eurų, rodo Baltijos šalių obligacijų rinkos analizę atlikusios Estijos finansinio turto valdymo ir investicinės bankininkystės bendrovės „Redgate Capital“ duomenys.

Analizė rodo, kad daugiausia – 510 mln. eurų vertės – obligacijų buvo išleista Latvijoje, antroje vietoje su 75 mln. eurų yra Estija, o Lietuva atsidūrė trečioje vietoje (44 mln. eurų). Didžiąją dalį (416 mln. eurų) nekotiruojamų obligacijų rinkos Baltijos šalyse užima bankai, o įmonės yra išleidusios tik 213 mln. eurų vertės obligacijų.

Kalbant dar konkrečiau, šioje rinkoje dominuoja obligacijas aktyviai leidžiantis Latvijos ABLV bankas ir vartojimo kreditų teikėjai, kuriems bankų paskolų durys paprastai yra užtrenktos.