Verslas

2016.01.29 09:25

Nuvertėjęs rublis didino nelegalių migrantų į Lietuvą srautą

BNS 2016.01.29 09:25

Atpigę Rusijos ir Baltarusijos rubliai padidino migruojančiųjų į Lietuvą srautus – dažnai ekonominiai migrantai iš šių šalių atvyksta neteisėtais keliais, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas.

„Daugelis šių ekonominių migrantų į Rusiją ar Baltarusiją buvo atvykę legaliai, dažniausiai dirbo statybose ar kitur. Tačiau nuvertėjus rubliui darbdaviai vengia su jais atsiskaityti, arba jų gaunamas atlyginimas labai sumenko, tad jie ėmė ieškoti kelių patekti į ekonomiškai stipresnes Europos valstybes“, – „Lietuvos žinioms“ sakė tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas.

Jis pabrėžė, kad ekonominiai emigrantai iš Rusijos ir Baltarusijos Lietuvą dažnai pasiekia neteisėtais keliais. Pernai tokių neteisėtai į Lietuvą patekusių ekonominių migrantų VSAT pareigūnai sulaikė apie 400. Nepaisant to, kad daugėja į Lietuvą atvykstančių migrantų iš Baltarusijos ir Rusijos, turistų iš šių šalių Lietuvoje mažėja. Todėl vis labiau pingantis rublis kirto Lietuvos prekybininkams ir viešbučių bei turizmo paslaugų teikėjams. Pastarieji džiaugiasi tik tuo, kad daugėja rusakalbių poilsiautojų iš Vokietijos, Izraelio, Lenkijos, Latvijos ir Estijos.