Verslas

2020.10.27 15:53

Veryga pažėrė kritikos Vilniui: norėjome daugiau „feelingo“, turime daugiau koronaviruso

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.27 15:53

Operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad Vilniaus miesto savivaldybė „nuolat ieško būdų, kaip apeiti reikalavimus ir rekomendacijas“.

„Norėjome laisvės, gal perfrazuojant kai kuriuos politikus, daugiau „feelingo“, tai dabar turime daugiau koronaviruso“, – sako ministras.

A. Veryga stebisi, kad savivaldybė dėl plintančio koronaviruso kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Pamačius, kad situacija bloga, puola kaltinti ministeriją dėl neva neatsekamų kontaktų ir panašių dalykų. Puikiai prisimenu administracijos direktoriaus pasisakymus, kad nereikia čia nieko riboti ir reikia labai preciziškai taikyti priemones. Tai turime dabar rezultatą „precizinių“ priemonių“, – kalba A. Veryga.

Praėjusią savaitę Vyriausybė ėmėsi griežtesnių ribojimų ir priėmė sprendimą nuo pirmadienio, spalio 26 dienos, taikyti privalomą klientų registraciją kavinėse, baruose ir naktiniuose klubuose.

Šiose vietose nuo 7 iki 24 valandos nuo šiol taip pat ribojamas darbo laikas. Darbo laikas neribojamas tik tokiu atveju, kada maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais. Laiko ribojimas netaikomas ir lošimo namų (kazino) bei lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių veiklai, jei jose nėra teikiama viešojo maitinimo paslauga.

Kiek anksčiau savivaldybė drauge su verslininkais mėgino susitarti su valdžios atstovais imdamiesi papildomų saugumo priemonių, tačiau vis dėlto Vyriausybė nusprendė minėtose vietose taikyti darbo laiko ribojimus.

Grožio salonų uždaryti nesiruošia

Tuo metu, nors koronaviruso padėtis šalyje blogėja, A. Veryga ramina, kad kol kas riboti grožio paslaugas teikiančių įstaigų darbo neplanuojama. Jis sako, kad tokio scenarijaus „tikimybė yra labai maža“.

„Nebent būtų ypač didelis plitimas konkrečioje vietoje ar paaiškėtų, kad tai plinta per tam tikrą paslaugą, kur neįmanoma užtikrinti saugumo reikalavimų. Manau, kad mes išmokome ir turime priemonių. Tikrai jų pakankamai įmanoma įsigyti ir teikiantiesiems paslaugas. Jeigu laikomasi visų reikalavimų, kurie yra nustatyti, nematau problemos, kad paslaugos valdant srautus, įsileidžiant po vieną žmogų [būtų teikiamos], galimybė jas suteikti saugiai egzistuoja“, – komentuoja A. Veryga.

Paklaustas, kodėl yra numatyti skirtingi reikalavimai kultūros ir sporto renginiams, kai į sporto renginius žiūrovai nėra įleidžiami, o kultūros renginiuose lankytis galima, ministras pabrėžia, kad šių vietų auditorijos ypač skiriasi.

„Neabejoju, kad visi esame buvę tiek teatre, tiek sporto varžybose, ir matėte, kaip žmonės skirtingai elgiasi. Teatre ar koncerte žiūrovai sėdi laikantis dviejų metrų atstumo ir nebėgioja, kita rizika, kai susirenka žmonės, kurie yra azartiški, palaiko mylimą komandą ir elgiasi visiškai kitaip. Kvėpavimas būna intensyvus, žmonės rėkia, nusiima kaukes arba jos dėvimos netinkamai. Kadangi rizikos yra skirtingos, tai ir sprendimai skirtingi“, – pažymi A. Veryga.

Siūlys uždrausti renginius

Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui, Vyriausybė pirmadienį paskelbė apie naujus ribojimus – savivaldybėse, kur įvedamas karantinas, bus privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose.

Nuotoliniu būdu posėdžiavęs Ministrų kabinetas nusprendė, kad karantinas nuo trečiadienio bus įvedamas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose savivaldybėse – Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose.

Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvedamas 21 savivaldybėje.

A. Veryga taip pat pranešė, kad trečiadienį Vyriausybei siūlys uždrausti renginius ir susibūrimus. Jei Ministrų kabinetas pritars, į profesionalias sporto rungtynes nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Šie draudimai įsigaliotų nuo penktadienio.

„Būtų nustatoma, kad yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus, aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų. Tai reiškia arenose visos varžybos, kurios iki šiol vyko su žiūrovais, jos turės vykti be žiūrovų“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Pasak A. Verygos, draudimas negalios kultūriniams renginiams, kuriuose bilietai parduodami elektroniniu būdu, užtikrinama patekimo kontrolė ir dviejų metrų atstumas tarp žiūrovų.