Naujienų srautas

Verslas2016.01.28 15:54

Italijoje „Google“ išvengė sumokėti 227 mln. eurų mokesčių

ELTA 2016.01.28 15:54

Italijos finansų sferos teisėsaugos pareigūnams kilo įtarimų, kad JAV technologijų milžinė „Google“ išvengė sumokėti 227 mln. eurų vertės mokesčių. Manoma, kad Italijoje ši dalis susikaupė per 2009–2013 metus. Apie tai praneša „Reuters“.

Ketvirtadienį bus paskelbtas Italijos finansų policijos oficialus pranešimas. Pastaruoju metu Europoje vyksta itin aršūs debatai dėl mokestinės tarptautinių stambiųjų bendrovių politikos – šios savo pajamas registruoja nedidelius mokesčius nustačiusiose šalyse.

Paklaustas apie ataskaitą iš Italijos, „Google“ atstovas spaudai nurodė: „Google“ laikosi įstatymų kiekvienoje šalyje, kurioje vykdome savo veiklą. Mes ir toliau bendradarbiaujame su svarbiomis institucijomis“.

Naujausi „Google“ duomenys iš Italijos rodo, kad bendrovė už 2014-uosius metus sumokėjo šalyje 2,2 mln. eurų mokesčių. Šalyje šiuo laikotarpiu jos gautos pajamos sudarė 54,4 mln. eurų.

Tiesa, Italijos komunikacijos sferos tarnybų pareigūnai nurodo, kad „Google“ pajamos Italijoje turėtų būti bent 10 kartų didesnės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi