Verslas

2020.10.27 07:58

Verslas MMA siūlo skirstyti pagal amžių, profesinės sąjungos tai vadina diskriminacija

LRT RADIJAS, BNS, LRT.lt2020.10.27 07:58

Trišalė taryba antradienį svarstys darbdavių siūlymą diferencijuoti minimalią algą pagal amžių. Esą jauni žmonės dar neturi nei darbinės, nei gyvenimiškos patirties, tad už tą patį darbą jiems siūloma mokėti mažiau. Profsąjungų ir jaunimo organizacijų atstovai tai vadina diskriminacija.

Klausimą į antradienį turinčio vykti Trišalės tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukė Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis, kuris sako, kad tai padėtų į darbo rinką įsilieti patirties neturinčiam jaunimui.

„Tai galėtų paskatinti jaunimo įdarbinimą, žmones ištrauktų iš šešėlio ir būtų teisingiau... Mes turime situaciją, kad jauni žmonės, mokiniai, studentai negali įsidarbinti. Jie nėra pageidaujami dėl to, kad daugeliu atveju priimami į praktiką, kur nemokamas jiem atlyginimas. Mes kalbam apie patirtį ir amžius tiesiogiai susijęs su patirtim darbo santykiuose, darbo rinkoje“, – LRT RADIJUI sako A. Romanovskis.

Anot jo, mintis iškelti tokią idėją kilo po diskusijos su Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoju Raimondu Kuodžiu.

„Čia visiškai naujas pasiūlymas. Suprantame, kad reikės tartis, kalbėtis. Kuodis kalbėjo kalbėjo, niekas negirdėjo, mes išgirdome“, – 15min.lt sakė A. Romanovskis.

R. Kuodis rašė, kad MMA skirstymas pagal amžių būtų teisingas, nes amžius – nekeičiama charakteristika, kuria neįmanoma manipuliuoti. Mažiau našūs ir mažiau kvalifikuoti jauni žmonės esą gali dirbti už mažesnę minimalią algą.

Tačiau Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tokį pasiūlymą vadina „visiška nesąmone“.

„Pagrįstai kyla mums klausimas, kodėl ne pagal lytį ar kitus požymius. Mūsų manymu, galimybė diferencijavimo galėtų būti tiktai pagal sektorius, ką jau didžioji Vakarų Europos dalis jau seniai naudoja ir susitaria dėl minimalios algos pagal šakos kolektyvines sutartis, kai įvertinama yra sektoriaus padėtis. Ir neskirstant žmonių nei pagal amžių, nei pagal įsitikinimus ar lytį nustatoma viena arba kita minimali alga“, – teigia I. Ruginienė.

Profsąjungų vadovė sako, kad lygiai tokia pat bloga idėja būtų ir MMA skirstymas pagal regionus. Jos teigimu, MMA negalima skirstyti pagal jokius požymius – nei pagal amžių, nei pagal regionus.

Tačiau A. Romanovskis sako, kad mažesnis minimalus atlyginimas būtų taikomas tik tiems, kurie neturi jokios kvalifikacijos, nėra baigę profesinės ar aukštosios mokyklos. O darbuotojų jaunas amžius esą rodo ir tai, kad jie, pasak A. Romanovskio, apskritai dar neturi gyvenimiškos patirties.

„16-mečio patirtis ir 25-mečio, o jau nekalbu apie vyresnio, yra skirtinga, – neabejoja verslo konfederacijos vadovas. – Pavaldumo ryšiai, laikymosi procedūrų, kiti dalykai. Pagal tai ir vertinama. Ir dėl to pagrindinė problema, kad tokių žmonių niekas nenori samdytis.“

Profsąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė atkreipia dėmesį, kad minimali alga gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą, tad patirtis pagal amžių, anot jos, neturėtų būti vertinama. Šiuo metu minimalus užmokestis siekia apie 450-imt eurų į rankas.

„Tai yra minimaliausias užmokestis, raudona linija, kur mažiau mokėt negalima, – tikina ji. – Mokama už darbą, bet ne už tavo kvalifikaciją ar patirtį. Jei jau tu įgyji patirties, įgyji kvalifikaciją, automatiškai minimalios algos tau mokėti jau negalima ir atlyginimas turėtų būti didesnis, plius dar gali eiti tam tikri priedai, kurie atliepia būtent tavo didesnę kvalifikaciją.“

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba darbdavių siūlymą jauniems darbuotojams mokėti mažiau taip pat vertina kaip diskriminacinį. Tarybos vadovas Lukas Kornelijus Vaičiakas LRT RADIJUI sako, kad kalbant iš teisinės pusės, galimai būtų pažeistas ir darbo kodekso 26 straipsnis, kur yra nurodytas darbuotojų lyčių lygybės ir diskriminavimo kitais pagrindais principas.

Pasak Verslo konfederacijos prezidento, darbdaviams neapsimoka priimti jaunų 16-ikos, 17-ikos metų žmonių, nes finansiškai ir pagal savo patirtį jie neatperka kaštų. Andriaus Romanovskio teigimu, mažesnis minimalus atlyginimas darbdaviams suteiktų paskatas jaunimą įdarbinti ir ištrauktų juos iš šešėlio.

BNS primena, kad Vyriausybė anksčiau šį mėnesį nusprendė nuo sausio padidinti MMA 35 eurais iki 642 eurų.

Tuo pat metu Vyriausybė nutarė, kad jei Finansų ministerijos ekonominės prognozės gruodį bus prastesnės nei rudenį, tuomet Trišalė taryba iki gruodžio 11 dienos turės pateikti naują rekomendaciją.

Ji būtų svarstoma iš naujo, jei numatomas 2021 metų nedarbo lygis būtų didesnis nei 8,5 proc., o vidutinio darbo užmokesčio augimas – mažesnis nei 2 proc.

Trišalėje taryboje profsąjungos siūlė MMA kelti daugiau – bent 56 eurais iki 663 eurų – o verslas siūlė MMA didinimo klausimo dėl neapibrėžtumo nesvarstyti apskritai.

Parengė Vismantas Žuklevičius.