Verslas

2016.01.29 07:01

Kaimo parduotuvės: nuo psichologinės pagalbos iki nelegalių veiklų

LRT televizijos laida „Pinigų karta“, LRT.lt2016.01.29 07:01

Nors didėjanti konkurencija kai kurias kaimo parduotuves verčia užsidaryti, dalis jų dirba pelningai, o gyventojai čia eina ne tik prekių, bet ir išsikalbėti. Vis dėlto tokiose vietose neretai aptinkama ir pažeidimų.  

Gyvenimo centrais tapusios prekyvietės dažnai tarnauja ir kaip bankai – kai pinigų nėra, o valgyti norisi, skolon duoda vieną kitą produktą. „Nėra tokių, kurie liktų skolingi. Galima sakyti, kad mokūs yra visi“, – pasakoja pardavėja Audronė. 

Tokios parduotuvės – nykstanti prekybos grandies rūšis, mat miesteliuose atidaromi prekybos centrai siūlo patrauklesnes kainas ir didesnį produktų asortimentą. Kaimo prekybininkus tai verčia užsidaryti, vis dėlto norintiems įsigyti būtiniausių prekių kai kurios jų – tarsi gyvybės vanduo, nors pardavimai geriausi du kartus per mėnesį – pašalpų ir algų dienomis.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Pinigų karta“ žurnalistas atskleidžia ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją tokių parduotuvių pusę – kartu su policijos pareigūnais vyksta į kaimo parduotuvę ir žvelgia po prekystaliais. Kodėl pardavėja puolė skambinti šeimininkams? Ir ar kasoje nebuvo atrastas eurų trūkumas?

Plačiau – video reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.