Verslas

2020.10.23 21:56

Paskutiniai vakarai, kai galima šėlti pernakt: augant susirgimų skaičiui, žmonių baruose pastebimai mažiau

LRT.lt2020.10.23 21:56

Rekordiniai COVID-19 susirgimų skaičiai dalį žmonių atbaidė nuo linksmybių. Penktadienio vakarą sostinės centre – pastebimai mažiau žmonių nei praėjusią savaitę.

Sostinės centras penktadienio vakarą LRT.lt fotografo akimis.

Per praėjusią parą šalyje užfiksuoti 442 COVID-19 atvejai dalį vilniečių atbaidė nuo penktadienio linksmybių miesto centre. Kai kuriuose baruose žmonių buvo pilna, tačiau kituose – klientų beveik nebuvo.

Vis dėlto, liksmybių iki paryčių mėgėjams šis savaitgalis bus paskutinis, nes Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą jau nuo spalio 26 d. laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose ir kitose vietose riboti darbo laiką. Jos galės dirbti nuo 7 iki 24 val.

Taip pat, bus privaloma registruoti viešojo maitinimo įstaigų ar laisvalaikio ir pramogų vietų lankytojų duomenis (vardą, pavardę ir telefono numerį).

Manoma, kad įvestos priemonės leis geriau užtikrinti pagrindinę infekcijos valdymo priemonę – kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą. Dėl įvestų ribojimų Vilniaus naktinis aljansas teigė svarstantis kreiptis į teismą. Vilniuje veikiančių barų atstovai piktinosi, kad reikalavimai įvesti skubotai, o barus ar naktinius klubus gali tekti uždaryti.

Siekiant užkirsti viruso plitimą naktinio pasilinksminimo vietose, Vilniaus miesto savivaldybė dar spalio 18 dieną priėmė sprendimą įvesti naujus ribojimus baruose, kurių šiuo metu jau turi laikytis klientai.

Pagal naujas taisykles, gėrimai gali būti vartojami tik baro zonoje – iki 2 metrų nuo baro prekystalio spinduliu arba sėdint prie stalų. Sėdimos vietos valgymui ir gėrimams vartoti turi būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės; būtinas rankų dezinfekavimas prie įėjimo, prie baro ir tualetuose.

Maitinimo įstaigos privalės užtikrinti, kad eilėse ir prie baro prekystalio bus laikomasi 1 metro atstumo, kaukės bus dėvimos nuolat patalpose ir kieme, išskyrus, kuomet sėdima prie stalo, prie kurio valgoma ir geriama, ar rūkoma tam skirtose ir specialiai pažymėtose vietose.

Naujose taisyklėse – „One-in-one-out“ (vienas išeinantis – vienas įeinantis) principo taikymas prie įėjimo durų, kai patalpos užpildytos. Taip pat rekomenduojamas lankytojų kūno temperatūros matavimas prie įėjimo durų ar patalpų viduje (priklausomai nuo renginio pobūdžio), neįleidžiant tų, kurių kūno temperatūra viršija NVSC rekomenduotą normą.

Maitinimo įstaigos paprašytos taikyti ir dar vieną savikontrolės mechanizmą – kiekvieną vakarą (piko valandų metu) fotografuoti, kaip laikomasi šiuo susitarimu aptartų taisyklių ir kelti jas į„Instagram“ su specialia grotažyme #SafeVilnius.

Dėl didėjančių COVID-19 atvejų kai kuriose Europos šalyse viešojo maitinimo įstaigų veikla sustabdyta keletui savaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt