Naujienų srautas

Verslas2016.01.26 12:56

Suskaičiavo, kiek nuostolių pridarė JAV siautusi pūga

ELTA 2016.01.26 12:56

Nuostoliai, kurių padarė didžiulė pūga Jonas, siautėjusi JAV rytinėje pakrantėje, gali siekti nuo 2,5 iki 3 mlrd. JAV dolerių, tokią nuomonę išsakė tarptautinės agentūros „Moody`s“ analitikai.

Daugiausia finansinių nuostolių patyrė parduotuvės, restoranai ir kitos įstaigos, nes jose pritrūko pirkėjų ir klientų. Be to, nuostolių patirs ir tie darbuotojai, kuriems mokamas valandinis atlygis ir kurie dėl pūgos nesugebėjo ateiti į darbą, praneša „ABC News“.

Agentūros skaičiavimuose neatsižvelgta į infrastruktūrai padarytus nuostolius.

Anot „Moody`s“, sniego audros padaryti nuostoliai bus palyginti nedideli, lyginant su kitomis stichijomis. Pavyzdžiui, uraganas Sandy, užgriuvęs rytinę JAV pakrantę 2012 m. spalį, padarė verslui 26 mlrd. dolerių nuostolių. Infrastruktūrai padaryti nuostoliai siekė 45 mlrd. dolerių.

Didžiausių nuostolių 2005 metais padarė uraganas Katrina, dėl kurio negauta 28 mlrd. dolerių pelno, o tiesioginiai nuostoliai siekė 129 mlrd. dolerių.

Pūga savaitgalį į rytinę pakrantę atnešė gausų sniegą ir paralyžiavo visuomeninį gyvenimą. AP duomenimis, dėl stichijos žuvo 41 žmogus. Daug valstijų paskelbė nepaprastąją padėtį. 250 000 gyventojų Šiaurės Karolinoje ir Naujajame Džersyje buvo likę be elektros energijos. Vien tik sekmadienį ir pirmadienį buvo atšaukta iš viso 5 000 skrydžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi