Verslas

2020.10.23 10:57

JAV teismas atmetė „Uber“ ir „Lyft“ apeliaciją byloje dėl vairuotojų

BNS2020.10.23 10:57

JAV apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė „Uber“ ir „Lyft“ prašymą toliau laikyti vairuotojus nepriklausomais rangovais byloje, kurioje pavėžėjimo paslaugų bendrovės mėgino užginčyti Kalifornijos darbo įstatymus.

Rugpjūčio mėnesį teisėjas išleido apribojančiąją nutartį byloje, kurioje ieškinį iškėlė Kalifornijos generalinis prokuroras Xavieras Becerra ir dar trys miestai, kuriuose yra įsikūrusios „Lyft“ ir „Uber“, įskaitant San Fransiską.

Apribojamojoje nutartyje teisėjas nurodė bendrovėms vadovautis naujuoju įstatymu ir nelaikyti vairuotojų nepriklausomais rangovais, kol teisme vyksta teismo procesas.

Nutarties galiojimas buvo sustabdytas bendrovėms pateikus skundą.

„Sprendėme, ar pirmosios instancijos teismas neviršijo savo jurisdikcijos suteikdamas preliminarų draudimą, neleidžiantį „Uber“ ir „Lyft“ laikyti vairuotojus nepriklausomais rangovams“, – sakoma apeliacinio teismo kolegijos nutarime.

„Nenustatė jokios teisinės klaidos, todėl darome išvadą, kad pirmosios instancijos teismas veikė savo jurisdikcijos ribose ir atitinkamai patvirtiname priimtą nutartį“, – pažymima nutarime.

Vis dėlto sprendimas gali būti ir neįgyvendintas, nes draudimas įsigalios tik po to, kai Kalifornijos rinkėjai balsavime išreikš savo nuomonę dėl to, ar įstatymas gali būti netaikomas pavėžėjimo paslaugų įmonėms.

„Uber“ ir „Lyft“ taip pat turi galimybę apskųsti sprendimą aukštesniajam teismui.

Bendrovių finansuojamoje apklausoje gyventojų klausiama, ar jie sutiktų, kad vairuotojai būti laikomi rangovais, tačiau jiems būtų užtikrinamos tam tikros sąlygos, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros planai.

„Uber“ teigė, kad reikalavimas, kad vairuotojai būtų priskirti darbuotojams, reikštų, jog vairuotojų skaičius sumažėtų, o paslauga keleiviams pabrangtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt