Verslas

2020.10.22 12:58

Ministras sureagavo į Vilniaus naktinio aljanso ketinimus: man keista, kad supratimas yra toks ribotas

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.22 12:58

Reaguodamas į Vilniaus naktinio aljanso ketinimus kreiptis į teismą dėl Vyriausybės sprendimo riboti barų ir naktinių klubų darbo laiką, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad visi turi teisę ginti savo interesus, tačiau dėl tokio, anot ministro, siauro požiūrio, jam belieka apgailestauti.

„Visi turi teisę ginti savo interesus, taip pat ir teisme. Aš galiu tik apgailestauti, kad problema yra sprendžiama tokiu būdu, vietoje to, kad būtų solidarizuojamasi su visuomene. Ligai išplitus problemų kiltų ne tik barams, bet ir visiems žmonėms, būtų perpildytos gydymo įstaigos. Man keista, kad supratimas yra toks ribotas, bet kiekvienas turi teisę ginti savo interesus ir teisme.

Nebuvo laukta, nes nebeturime kada laukti. Girdėjote apie vakar dienos ir šiandienos duomenis, kad situacija blogėja ir greitai, todėl nebeturime laiko laukti ir žiūrėti, ar žmonės, kurie ateina pasilinksminti, išgerti, ar juos naktinis klubas sugeba suvaldyti. Gyvenimas rodo, kad situacija buvo valdoma labiau išimtiniais atvejais, nei tai buvo taisyklė“, – nuotolinės spaudos konferencijos metu komentavo A. Veryga.

Paklaustas apie privalomą lankytojų registraciją maitinimo įstaigose ir naktiniuose baruose, ar reikės pildyti popierines, ar elektronines anketas, sveikatos apsaugos ministras sako, kad viskas priklausys nuo tvarkos pačioje maitinimo įstaigoje.

„Duomenų apsauga bus užtikrinta, bus stengiamasi rinkti labai minimalią informaciją, kuri leistų rasti žmogų, jeigu paaiškėtų, kad buvo užsikrėtusių asmenų.

Pildyti bus galima tiek vieną, tiek kitą formą. Viskas priklausys nuo to, kaip tam pasiruoš pati maitinimo įstaiga. Tikėtina, kad reikės pateikti vardą, pavardę ir telefono numerį, bet tas minimalus duomenų paketas dar yra aptarinėjamas“, – pažymi A. Veryga.

Nusprendė trumpinti barų darbo laiką

Siekdama suvaldyti COVID-19 plitimą, trečiadienį Vyriausybė pritarė griežtesniems ribojimams, kurie bus taikomi šalies mastu.

Jau nuo pirmadienio laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktuose bus privaloma užtikrinti klientų registraciją.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu pripažino, kad su verslo atstovais nauji ribojimai aptarti nebuvo.

„Papildomo derinimo nebuvo. Mes esame ne kartą girdėję verslo nuomonę. Jų manymu, jie viską gali užtikrinti. Deja, bet gyvenimas rodo kitą situaciją“, – sakė A. Veryga.

Svarsto kreiptis į teismą

Reaguodamas į šį sprendimą, sostinės naktinio pasilinksminimo vietoms atstovaujantis Vilniaus naktinis aljansas sakė svarstantis galimybę kreiptis į teismą. Aljanso pirmininkas Markas teigė, kad Europoje jau yra precedentų, kuomet barų ir naktinių klubų savininkai bei jų atstovai dėl panašių draudimų inicijuoja ginčus teismuose.

„Mes jau kalbame su teisininkais. Yra bylų ir Didžiojoje Britanijoje, aš šiandien buvau susitikime su įvairių šalių atstovais ir jie pasakė, kad paskelbti barus pavojingomis vietomis jie laiko klaidingu“, – BNS sakė M. A. Haroldas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 424 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 200 iš jų registruota Vilniaus, 80 Kauno, 38 Šiaulių, 30 Klaipėdos, 24 Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 Panevėžio, 10 Utenos, 8 Tauragės ir 2 Alytaus apskrityse.