Verslas

2020.10.22 10:36

Šiaulių regione dviem „Maximos“ darbuotojoms nustatytas koronavirusas

LRT.lt2020.10.22 10:36

Trečiadienį Šiauliuose esančios „Maxima XX“ parduotuvės administracijos darbuotojai bei Joniškyje „Maxima XX“ parduotuvės kasininkei nustatytas koronavirusas. Su susirgusiomis, dabar saviizoliacijoje esančiomis, „Maximos“ darbuotojomis yra palaikomas nuolatinis ryšys, rašoma įmonės pranešime.

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Šiauliuose, Tilžės g. 225, ir Joniškyje, Upytės g. 19, esančių „Maxima XX“ parduotuvių darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus. Abiejų parduotuvių vidaus patalpos yra pilnai dezinfekuotos.

„Abi darbuotojos gydosi namuose, taip pat saviizoliavosi ir kiti „Maxima“ darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 užsikrėtusia kolege. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir esant poreikiui imsimės rekomenduojamų veiksmų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Šiaulių „Maxima XX“ parduotuvės administracijos darbuotoja paskutinį kartą darbe buvo praėjusį penktadienį, spalio 16 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais toje pačioje „Maximos“ parduotuvėje dirbančiais kolegomis nebuvo.

Joniškio „Maxima XX“ parduotuvės kasininkė paskutinįsyk darbe buvo praėjusį šeštadienį, spalio 17 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Darbuotoja pirkėjus aptarnavo kasoje, kurioje įrengta apsauginio organinio stiklo pertvara. Galimai artimas kontaktas buvo su dviem kolegomis, kurie šiuo metu saviizoliuojasi namuose.

Parduotuvių patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtusios darbuotojos, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. „Mūsų parduotuvėse šiuo metu yra laikomasi itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Taip pat darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo“, – pažymi E. Dapkienė.

Dvylikoje šalies savivaldybių, kur nuo spalio 26 dienos bus įvestas karantinas, apsiperkantiems „Maximos“ parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę. Šiuo metu nemokamai apsauginės veido kaukės yra dalinamos Raseiniuose, kur yra įvestas lokalus karantinas.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 26 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 19 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 773 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.