Verslas

2020.10.21 17:33

Viešbučių ir restoranų asociacija apie lankytojų registraciją: neaišku, kokių duomenų reikalaujama

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.10.21 17:33

Vyriausybei trečiadienį nusprendus įvesti privalomą viešojo maitinimo įstaigų lankytojų registraciją, Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad sprendimas buvo gana netikėtas, taip pat nėra aišku, kokius duomenis reikalaujama įtraukti registruojant lankytojus.

savivaldybe, įsivedę gana griežtus reikalavimus ir savireguliaciją. Dabar aiškinamės, ką tikrai reikia rašyti ir užregistruoti. Pagal mūsų susitarimą ir senesnę registraciją reikėjo tik telefono numerių, dabar parašė mums, kad to neužtenka. Aiškinamės, ko tikrai reikia, kas turi būti ir ar tai nepažeis asmens duomenų apsaugos“, – Eltai sakė E. Šiškauskienė.

„(...) Buvome sutarę, kad jeigu sėdi ilgiau žmogus restorane ar pobūvyje, ar gimtadienyje, tokius atvejus registruojame, o ne tuos, kurie ateina dienos pietų pavalgyti, nes yra saugūs atstumai, kaukės ir pertvaros daugelyje restoranų. Tai tas truputį nustebino, nes daug kartų prašėme, kad būtų tariamasi su verslu prieš priimant vienokius ar kitokius sprendimus“, – pridūrė asociacijos prezidentė.

Lankytojų registracija Vyriausybės nutarimu nuo pirmadienio nustatyta laisvalaikio, pramogų, renginių, viešojo maitinimo ir kitose vietose.

Vyriausybės nutarimu taip pat trumpinamas maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas: šių įstaigų veikla bus vykdoma nuo 7 iki 24 valandos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt