Verslas

2020.10.21 10:02

COVID-19 diagnozuotas penkiems įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams

LRT.lt2020.10.21 10:02

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Įmonių grupės administracija seka situaciją ir nuolat konsultuojasi su visuomenės sveikatos specialistais dėl tolesnių koronaviruso prevencijos veiksmų, rašoma įmonės pranešime.

Po pirmo patvirtinto COVID-19 atvejo sekmadienį buvo skubiai atlikta viso aukšto, kuriame dirba minėti darbuotojai, patalpų dezinfekcija specialiomis antivirusinėmis priemonėmis, darbuotojai nuo pirmadienio išsiųsti dirbti nuotoliniu būdu. Buvo pasirūpinta jų maitinimu – maistas pristatomas iš įmonių grupės kavinės darbuotojams į namus.

Nustatyti visi galimai kontaktavę su užsikrėtusiais darbuotojais asmenys, pastariesiems atlikti COVID-19 testai, kuriuos apmokėjo įmonių grupė.

Daugėjant užsikrėtimo atvejų visoje šalyje, ypač sostinėje, iš namų jau dirba dauguma grupės darbuotojų, išskyrus tuos, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu dėl savo darbo specifikos. Likusieji darbuotojai, pavyzdžiui, bankomatus aptarnaujantys specialistai arba į namus pas gyventojus vykstantys „Penki“ tinklo inžinieriai dirba laikydamiesi visų nustatytų saugumo reikalavimų – dėvi kaukes, reguliariai plauna ir dezinfekuoja rankas, matuojasi temperatūrą naudodamiesi stacionariu termovizoriumi, įrengtu prie centrinio įėjimo, laikosi saugaus atstumo.

Temperatūros matavimas, rankų dezinfekcija, reikalavimai laikytis saugaus atstumo ir nuolat dėvėti apsaugines kaukes nuo spalio pradžios taikomi visiems „Penkių kontinentų“ įmonių grupės biuro Vilniuje darbuotojams.

COVID-19 prevencijos reikalavimai praėjusios savaitės pabaigoje sugriežtinti ne tik visose keturiose grupės įmonėse Lietuvoje, bet ir dukterinėse bendrovėse svetur – Latvijoje, Estijoje, Sakartvele, Kirgizijoje, Kazachstane, Azerbaidžane ir Uzbekijoje.