Verslas

2020.10.20 14:25

Įmonėje „Mars Lietuva“ nustatyti 4 COVID-19 atvejai, imamasi griežtesnių saugumo priemonių

LRT.lt2020.10.20 14:25

COVID-19 susirgimai patvirtinti keturiems Gargžduose įsikūrusios maisto gyvūnams, augintiniams gamintojos „Mars Lietuva“ darbuotojams. Tai pirmieji viruso atvejai bendrovėje nuo pandemijos pradžios, rašoma įmonės pranešime.

Kaip teigiama, bendrovė imasi papildomų saugumo priemonių ir pertvarko procesus siekiant, kad maisto augintiniams gamyba ir toliau vyktų nenutrūkstamai.

Pasak Mars Lietuva“ generalinės direktorės Aušros Žemaitienės, du atvejai įmonėje – išoriniai. Susirgę darbuotojai jaučiasi pakankamai gerai, ligos pradžioje šiek tiek karščiavo. Visi darbuotojai, turėję kontaktų su simptomų turinčiais kolegomis, šiuo metu yra saviizoliacijoje, o keliems rizikos grupėje esantiems žmonėms pasiūlytos apmokamos atostogos.

„Darbas vyksta įprastai, gamybos procesas nesustojo – kasdien pagaminame po maždaug 300 tonų maisto gyvūnams augintiniams, ir už tai galime tik padėkoti savo darbuotojams“, – pažymi „Mars Lietuva“ gamybos vadovas Paulius Žitinevičius.

Siekdama užkirsti kelią viruso plitimui, įmonė dar vasario mėnesį ėmėsi priemonių papildomai dezinfekuoti patalpas, griežčiau reguliuoti srautus. Ties įėjimu į bendrovę įrengtas termovizorius, leidžiantis įvertinti darbuotojų kūno temperatūrą.

„Mars Lietuva“ administracijos biuras nuo pat pandemijos pradžios dirba daugiausia nuotoliniu būdu, vienu metu administracijoje gali būti ne daugiau nei 30 žmonių. Visus renginius ir anksčiau įprastas praktikas, tokias kaip susitikimai su moksleiviais, studentais ar kitais bendruomenės nariais, „Mars Lietuva“ atšaukė jau pavasarį, taip pat buvo griežtai apriboti vidiniai susitikimai – dauguma jų perkelti į virtualią erdvę.

Bendrovės „Mars Lietuva“ pardavimų apimtys pernai, palyginti su 2018-aisiais, išaugo 2,8 proc. ir sudarė 171,2 mln. eurų. Per 2019 metus gamykloje Gargžduose pagaminta daugiau nei 84 tūkst. tonų maisto gyvūnams augintiniams, o sparčiausiai augo produktų, skirtų prekybai internetu segmentas – 48 proc.

Bendrovė eksportuoja 99 proc. savo produkcijos, pagrindinės eksporto rinkos – ES šalys, taip pat Šveicarija, Norvegija, Turkija, Ukraina, Australija, Tailandas. Apie trečdalį eksporto sudaro įmonės pardavimai į Jungtinę Karalystę.