Verslas

2016.01.22 20:46

Druskininkuose – naujas reabilitacijos centras

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.22 20:46

Druskininkuose atidarytas reabilitacijos centras, kuriame Medicinos paslaugų infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia – vienas aukštas skirtas specialiųjų poreikių turintiems asmenims. Į projektą investuota apie 10 milijonų eurų.

Čia vienu metu galės gydytis ir sveikti 177 žmonės. Medicinos paslaugos bus teikiamos turintiems širdies ir kraujotakos, stuburo ir nervų sistemų sutrikimų. Taip pat – onkologinių, sunkių kvėpavimo ir virškinimo ligų ir po operacijų.

„Didžioji dalis kambarių, nesinori vadinti palatomis, yra pritaikyti žmonėms su judėjimo sutrikimais, o iš 90 kambarių 23 kambariai yra žmonėms su negalia visiškai pritaikyti“,– aiškino Reabilitacijos centro „Upa“ direktorius Vytautas Dambrava.

Centre bus sukurta apie 70 naujų darbo vietų, per trejus metus planuojama sulaukti apie pustrečio tūkstančio klientų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Medicininis turizmas – viena iš prioritetinių Lietuvos vystymosi krypčių, o medicininės reabilitacijos įstaigų trūksta.

 „Mes gavome paramą turizmo skatinimui, tai dairėmės į užsienio šalis. Labai daug šalių aplankėme, ypač Skandinavijos. Medicininis turizmas yra prioritetinė sritis, skatinama ir remiama“, – pabrėžė „Upos“ direktorius

„Lietuviai nemažai investuoja į savo sveikatą, ir žiūrėkite – jeigu statomi tokie centrai, reiškia kažkokia paklausa bus“, – sakė Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

Į šį naują reabilitacijos centrą investuota apie 10 milijonų eurų, daugiau nei du milijonai ES parama. Komerciniams klientams paros kaina su medicinos paslaugomis svyruoja nuo 55 iki 78 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.