Naujienų srautas

Verslas2016.01.22 16:28

Lietuvoje pradėtos blokuoti nelegalios lošimų bendrovės

BNS 2016.01.22 16:28

Nuo šių metų pradžios Lietuvai sugriežtinus internetinių lošimų įmonių priežiūrą, pradėta blokuoti dalies užsienio lošimų bendrovių svetaines.

„Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo nauja Azartinių lošimų įstatymo redakcija, kur yra numatyta, kad įmonėms, kurios neturi licencijos veikti Lietuvoje, teismo sprendimu leidžiama Lošimų priežiūros tarnybai duoti nurodymus interneto paslaugų tiekėjui blokuoti interneto svetaines. Šiandien yra gauti tokie sprendimai dėl trijų bendrovių“, – BNS sakė Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) direktorius Virginijus Daukšys.

Tarnybos interneto svetainėje nurodoma, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo sausio 11 dienos sprendimu užblokuota bendrovės „Betway“ svetainė, o sausio 15 ir 19 dienomis tokius pat sprendimus teismas priėmė dėl bendrovių „Unibet“ bei „WHG (International)“, valdančių svetainę williamhill.com.

Pasak V. Daukšio, ateityje užblokuotų nelegalių interneto svetainių gali daugėti.

Gruodžio pradžioje visoms bendrovėms, įskaitant ir tas, kurios neturėjo licencijų Lietuvoje, pranešta apie naują tvarką, informuotos ir Europos lošimų priežiūros tarnybos.

„Tos bendrovės tą puikiai žinojo ir žino, ta situacija joms nėra naujiena. Juo labiau tam tikrų bendrovių atstovai pas mus buvo atvykę aiškintis galimybes gauti licencijas, buvo su jais bendrauta, bet jie priėmė kitą sprendimą – nesikreipti dėl licencijos išsiėmimo, o bandyti vykdyti nelicencijuotą veiklą“, – kalbėjo V. Daukšys.

Leidimus organizuoti nuotolinius lošimus turi bendrovė „Top Sport“ (leidimas suteiktas sausio 14 dieną), „TonyBet“ operatorė Lošimų strateginė grupė bei „Orakulas“ (sausio 21 dieną).

LPT vadovo teigimu, leidimas rengti internetinius lošimus kainuoja apie 800 eurų, tačiau jų neturinčios bendrovės, V. Daukšio manymu, tokiu būdu tiesiog vengia mokėti mokesčius valstybei.

„Aš manau, kad jiems finansiškai tiesiog geriau nemokėti mokesčių negu juos mokėti. (...) Yra azartinių lošimų mokesčiai, kiti mokesčiai, kurie mokami į Lietuvos biudžetą. Jei ta veikla teikiama nelicencijuotos bendrovės, tada valstybė negauna pajamų ir tai galima prilyginti kontrabandinei veiklai. Antras dalykas, mes negalime kontroliuoti tų bendrovių dėl galimybės lošti nepilnamečiams ar tiems asmenims, kurie apsiriboja savo lošimų veiklą, kadangi jiems tai sukelia atitinkamų problemų ir pasekmių. Trečias dalykas, mes negalime ginti lošėjų interesų – jeigu jie yra apgaunami, neišmokami jiems laimėjimai, tokiu atveju mes negalime tų lošėjų interesų ginti“, – BNS aiškino tarnybos direktorius.

V. Daukšio teigimu, šiuo metu leidimais domisi kelios Lietuvos ir užsienio lošimų bendrovės.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo Azartinių lošimų įstatymo pakeitimai, numatantys, kad internetinius lošimus Lietuvoje organizuojančios bendrovės turi gauti Lošimų priežiūros leidimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi