Naujienų srautas

Verslas2016.01.22 11:54

D. Grybauskaitė: „Nord Stream“ yra „Mistral“ testas Europos energetinei sąjungai

BNS 2016.01.22 11:54

Rusijos per Baltijos jūrą planuojamas tiesti antras dujotiekis į Vokietiją „Nord Stream 2“ yra ekonomiškai nepagrįstas – tai yra politinis projektas, kuriuo siekiama suskaldyti Europos Sąjungos šalis, pareiškė Lietuvos prezidentė.

Pasaulio ekonomikos forume Davose dalyvaujanti Dalia Grybauskaitė interviu naujienų agentūrai „Bloomberg“ pabrėžė, kad šiuo metu nėra išnaudojamas pirmasis „Nord Stream“ dujotiekis, todėl nėra poreikio jį plėsti.

„Planuojamas „Nord Stream 2“ yra testas Europos energetikos politikai. Tai yra politinė deklaracija, dar vienas Rusijos bandymas siekti įtakos ir suskaldyti Europą. „Nord Stream“ yra „Mistral“ (Rusijos užsakymu Prancūzijoje statytų dviejų karo laivų, sutartis dėl kurių jau nutraukta – BNS) testas Europos energetinei sąjungai“, – „Bloomberg“ sakė D. Grybauskaitė, kurios interviu BNS perdavė prezidentės Spaudos tarnyba.

D. Grybauskaitė anksčiau tvirtino, kad nauju dujotiekiu taip pat siekiama susilpninti Ukrainos kaip tranzitinės šalies įtaką.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ pernai birželį susitarė su savo partneriais Vakarų Europoje nutiesti naują dujų vamzdyną į Vokietiją, aplenkiantį Ukrainą, Lenkiją ir Baltijos šalis. Jis dukart padidintų jau veikiančio pirmojo „Nord Stream“ dujotiekio pralaidumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi