Verslas

2016.01.22 11:08

„Lietuvos geležinkeliai“ iš EIB skolinasi 68 mln. eurų

ELTA 2016.01.22 11:08

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ iš Europos investicijų banko (EIB) infrastruktūrai modernizuoti skolinasi 68 milijonus eurų. Tai penktadienio popietę Vilniuje savo parašais patvirtins bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Albertas Šimėnas ir EIB viceprezidentas Janas Vapaavuoris.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir EIB bendradarbiauja nuo 1996 metų. Banko paskolos lėšomis buvo finansuojama traukos riedmenų parko atnaujinimo programa, geležinkelių infrastruktūros modernizavimo projektai.

„Geležinkelių infrastruktūros modernizavimas yra vienas pagrindinių mūsų prioritetų. Bendradarbiavimas su Europos investicijų banku leidžia įgyvendinti projektus, kurie svarbūs ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai“, – teigia A. Šimėnas.

Paskolos lėšomis bus finansuojami ruožo nuo Kenos iki Naujosios Vilnios bei Vilniaus geležinkelio mazgo elektrifikavimo projektai, Pauosčio kelyno rekonstrukcija Klaipėdoje, antrųjų kelių rangos darbai ruože Telšiai-Lieplaukė, kiti geležinkelių infrastruktūros modernizavimo projektai. Jos taip pat bus naudojamos naujiems keleiviniams traukiniams įsigyti.

Imama 68 mln. eurų paskola bus jau penktoji nuo 1996 metų. Bendra visų pasirašytų paskolų vertė – 244,3 mln. eurų. Iš jų bendrovė jau grąžino 77,8 mln. eurų.