Naujienų srautas

Verslas2016.01.22 09:27

V. Baltraitienė: šešėlinis paukštienos verslas – įsisenėjusi problema

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.22 09:27

Žemės ūkio ministrė teigia, kad šešėlinis paukštienos verslas yra įsisenėjusi problema, kuriai ilgą laiką buvo skiriama per mažai dėmesio. Teisėsauga ir Valstybinė mokesčių inspekcija išaiškino didelį paukštienos gamybos tinklą, per kurį į prekybos vietas pateko legaliai į apskaitą neįtraukta ir pavojinga sveikatai mėsa.

Pareigūnai aiškinasi, kodėl pažeidimų anksčiau neaptiko Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Vilniaus, Klaipėdos ir Alytaus apskrityse atlikta per du šimtus kratų, sulaikyta 10 įtariamųjų.

Pasak Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, apie nelegalią paukštienos prekybą, ypač turgavietėse, buvo kalbama metų metus, tačiau, anot jos, tik sutelkus teisėsaugos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pastangas dabar imamasi ryžtingų veiksmų tam sustabdyti.

„Čia turbūt niekam nebuvo paslaptis, seniai žinojome, kad iš Lenkijos, kur yra žymiai mažesnis PVM, kur pigiau galima nusipirkti, patenka tie produktai“, – penktadienį interviu LRT RADIJUI sakė ministrė.

Policija teigia, jog nelegali ir pasenusi paukštiena būdavo vežama iš Lenkijos, o gerai organizuota asmenų grupė tokią mėsą tiekė 17 ūkio subjektų. Konkrečios įmonės ir verslininkai neįvardijami. Pareigūnai ketina aiškintis, kodėl minėtų pažeidimų anksčiau neaptiko Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Jos vadovas Jonas Milius sako, kad tarnyba kasdien atlieka daug patikrinimų, tačiau neturi užtektinai pajėgų ir įgaliojimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi