Verslas

2020.10.18 23:58

„Universiteto vaistinę“ valdys Vilniaus universitetas

Ignas Jačauskas, BNS2020.10.18 23:58

Vyriausybė trečiadienį pritarė, jog valstybės valdoma „Universiteto vaistinė“ būtų perduota Vilniaus universitetui (VU).

Sprendimu ministrų kabinetas leido investuoti į VU savininko kapitalą 100 proc. valstybės valdomų bendrovės akcijų, kurių rinkos vertė yra 2,11 mln. eurų.

Ataskaitose taip pat nurodyta, kad bendras įmonės turtas sudaro 1,49 mln. eurų.

VU nurodė norintis perimti valdymą dėl to, jog vaistinę valdant valstybei, ji orientuota ne į praktikos studentų kompetencijų ugdymą, bet į prekybinę veiklą, jos pelningumą.

„Dėl šios priežasties studentai dažnai išnaudojami rutininiams vaistinės darbams – prekėms pajamuoti, dėžėms nešioti, vaistinės lentynoms tvarkyti ir t. t., todėl jie neįgyja darbui visuomenės vaistinėje reikalingų įgūdžių“, – pabrėžia universitetas.

Taip pat nurodoma, kad išorės įmonėse studentų praktiką yra sunkiau kontroliuoti. Taip pat, anot VU, studentams dėl komercinių paslapčių saugojimo reikalavimų šiuo metu nėra galimybės susipažinti su vaistinės veiklos procedūromis, veiklos kokybės ir kitais dokumentais, nors tai būtina ugdant jų kompetencijas.

Šiuo metu universiteto II–VI kursuose studijuoja 156 Farmacijos programos studentai, visi jie privalo atlikti pusmečio praktiką visuomenės arba ligoninės vaistinėse. Šiais metais studijuoti farmaciją Vilniaus universitete pakviesti 70 abiturientų, 9 iš jų – į valstybės finansuojamas vietas.