Verslas

2020.10.18 20:35

Vilniaus baruose – nauja tvarka: griežtėja kaukių taisyklės, „One in-one out“ principas ir pareiga barams – fotografuoti, kaip laikomasi reikalavimų

tarp rekomendacijų – lankytojų telefono numerių registracija
LRT.lt2020.10.18 20:35

Po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų dėl ribojimų sostinėje bei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kritikos dėl Vilniuje aktyviai vykstančio naktinio gyvenimo miesto baruose, Vilniaus savivaldybė ir barų savininkai sutarė, jog griežtins taisykles.

Po pasitarimo nutarta gerokai griežčiau reguliuoti žmonių srautus.

Gėrimai tik prie baro ar staliukų, „One-in-one-out“ pricipas ir taisyklių laikymosi fotografavimas

Kaip skelbiama pateiktose taisyklėse maitinimo įstaigos įsipareigoja, kad eilėse ir prie baro prekystalio bus laikomasi 1 metro atstumo, kaukės bus dėvimos nuolat patalpose ir kieme, išskyrus, kuomet sėdima prie stalo, prie kurio valgoma ir geriama, ar rūkoma tam skirtose ir specialiai pažymėtose vietose.

Dar viena naujovė – gėrimai gali būti vartojami tik baro zonoje – iki 2 metrų nuo baro prekystalio spinduliu arba sėdint prie stalų.

Sėdimos vietos valgymui ir gėrimams vartoti turi būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės; būtinas rankų dezinfekavimas prie įėjimo, prie baro ir tualetuose.

Naujose taisyklėse – „One-in-one-out“ (vienas išeinantis – vienas įeinantis) principo taikymas prie įėjimo durų, kai patalpos užpildytos.

Rekomenduojamas lankytojų kūno temperatūros matavimas prie įėjimo durų ar patalpų viduje (priklausomai nuo renginio pobūdžio), neįleidžiant tų, kurių kūno temperatūra viršija NVSC rekomenduotą normą.

Be to, lankytojų registravimas prie įėjimo ar viduje, jei išsaugant kiekvieno lankytojo mobiliojo telefono numerį 21 dieną, o židinio atsiradimo atveju pateikiant visų tos paros lankytojų mobiliųjų telefonų numerių išklotinę NVSC.

Sutarta, kad maitinimo įstaigos sutinka, kad įspėjimai nesilaikantiems šių taisyklių gali būti taikomi tik vieną kartą. Antrą kartą taisykles pažeidę asmenys prašomi palikti patalpą ir tą parą nebeįleidžiami.

Paslaugų tiekėjai įsipareigoja pildyti darbuotojų sveikatos žurnalą, užtikrinti savalaikį patalpų valymą, dezinfekavimą bei vėdinimą, o visus darbuotojus PGR testais tirti NVSC rekomenduojamu periodiškumu, atvejais ir tvarka.

Visos šios elgesio ir tvarkos taisyklės turės būti iškabintos matomose vietose prie įėjimo durų, koridoriuose ir kt., darbuotojai (įskaitant apsaugos darbuotojus) turės sulaukti išsamaus instruktažo virusų prevencijos klausimais.

Maitinimo įstaigos paprašytos taikyti ir dar vieną savikontrolės mechanizmą – kiekvieną vakarą (piko valandų metu) fotografuoti, kaip laikomasi šiuo susitarimu aptartų taisyklių ir kelti jas į„Instagram“ su specialia grotažyme #SafeVilnius.