Verslas

2016.01.21 12:59

„Lietuvos energija“ už 28 mln. eurų įsigijo vėjo parkus Lietuvoje ir Estijoje

BNS 2016.01.21 12:59

Energetikos įmonių holdingas „Lietuvos energija“ iš investicijų bendrovių „BaltCap“ bei „Renagro“ už 28 mln.eurų įsigijo vėjo elektrinių parkus Lietuvoje ir Estijoje valdančias bendroves „Eurakras“ ir „Tuulueenergia“.

„Lietuvos energija“ BNS pranešė, kad bendra vėjų parkų galia siekia 42,3 megavato (MW).

„Bendra dviejų sandorių akcijų kaina siekia 28 mln. eurų, įvertinus įmonių finansines skolas, įmonių vertės ir EBITDA daugiklis (EV/EBITDA) svyruoja tarp 9 ir 10 kartų. Šiuos sandorius didžiąja dalimi finansavome skolintomis lėšomis, nes tai leidžia itin palankios skolinimosi sąlygos bei tvarus „Lietuvos energijos“ balansas. Tik dešimtadalis sandorio vertės finansuota nuosavomis lėšomis. Tai padidins šios investicijos nuosavo kapitalo grąžą, kuri, numatoma, viršys „Lietuvos energijos“ strategijoje numatytus 9 proc.“, – pranešime sakė „Lietuvos energijos“ Finansų ir iždo direktorius teigė Darius Kašauskas.

Lietuvos bendrovė „Eurakras“ valdo 24 MW galios 8 vėjo jėgainių parką Geišių ir Rotulių II kaimuose, Jurbarko rajone. „Lietuvos energija“ įsigijo 75 proc. šios bendrovės akcijų iš „Renagro“ ir „BaltCap“.

„Tuulueenergia“ valdo 18,3 MW galios 6 vėjo jėgainių parką Mali ir Tamba vietovėse, Estijoje. 100 proc. bendrovės akcijų „Lietuvos energija“ įsigijo iš „BaltCap“ ir smulkiųjų akcininkų.