Verslas

2016.01.21 10:55

Į Europą po 40 m. pertraukos atplaukė pirmasis tanklaivis su nafta iš JAV

ELTA2016.01.21 10:55

Pirmasis tanklaivis, atgabenęs Jungtinėse Valstijose išgautą naftą, atplaukė į Europą. Jis prišvartuotas netoli Marselio esančios Foso naftos saugyklos, iš kurios vamzdynu ištekliai bus perpumpuojami į perdirbimo gamyklas Šveicarijoje bei Vokietijoje, rašo laikraštis „The Financial Times“.

JAV valdžia eksportuoti regione išgaunamą naftą uždraudė prieš 40 metų.

„Juodojo aukso“ į Europą atgabeno didžiausia nepriklausoma naftos pardavėja vadinama „Vitol“. Bendrovė naftą perdirbs kartu su įmonių grupe „Carlyle“.

Dar pernai gruodžio 18 d. JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė šalies 2016 finansinių metų biudžeto projektą, kuriame atsisakoma 40 metų galiojusio draudimo.

JAV vyriausybė apribojo naftos eksportą 1973 metais. Jungtinės Valstijos palaikė Izraelį kare prieš Egiptą, Siriją, Iraką ir Jordaniją. Kaip atsakomąją priemonę arabų valstybės įvedė embargą žaliavinės naftos tiekimui į JAV. Naftos kainos pakilo keturgubai – nuo 3 iki 12 dolerių už barelį. Likusios be žaliavos, JAV nusprendė panaudoti išgautą naftą vidaus reikmėms ir uždraudė ją pardavinėti užsienio rinkoms. Arabų sankcijos buvo atšauktos 1974 metais, o JAV embargas galiojo iki šiol.