Verslas

2020.10.18 15:00

Atlygis už darbą – įmonės akcijos: po kelerių metų kai kurie jau perka butus, kiti lieka nieko nepešę

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.10.18 15:00

Už samdomą darbą – akcijų paketas, kurį pardavę darbuotojai gali nusipirkti butą ar kurti nuosavą verslą. Tai siūlo kai kurios Lietuvos įmonės, dažniausiai startuoliai. Personalo specialistė teigia, kad tokia atlygio forma pastaruoju metu populiarėja, tačiau perspėja, kad norintys už darbą gauti įmonės akcijų neretai turi tenkintis mažesne alga, o jeigu kompanijai nepasiseka, akcijos bus bevertės.


Technologijų kompanijos Lietuvoje sudaro vis didesnę ekonomikos pyrago dalį. Dažnai tai yra startuoliai, kurių skaičiuojama arti tūkstančio. Kova dėl darbuotojų čia itin arši, tad norėdamos išlaikyti talentus įmonės ėmėsi motyvuoti juos akcijų paketais.

„Sutariama dėl tam tikro akcijų procento, kurį darbuotojas gaus ir jis padalijamas proporcingai per ketverių metų laikotarpį. Jeigu išdirbi visus ketverius metus, visą ir gauni, jeigu išdirbi du – gauni pusę. Toks yra principas, aiškinant labai paprastai. Jis yra labai gajus visame pasaulyje, tai ne mūsų sugalvota praktika, o atėjusi iš JAV, Silicio slėnio“, – sako Mantas Mikuckas, milijardą eurų investicijų pritraukusio startuolio „Vinted“ vienas įkūrėjų.

Ši dėvėtų drabužių ir aksesuarų prekybos platforma yra viena iš nemažos dalies panašių bendrovių, pasirinkusių tokiu būdu motyvuoti darbuotojus. Anot pašnekovo, taip ne tik skatinamas lojalumas įmonei, bet ir auginama vidurinioji klasė. Verslininkas neabejoja, kad ji itin svarbi valstybės ekonomikai.

„Kas prisijungė ankstyvoje stadijoje, tų paketai natūraliai yra verti labai daug, nes tada kompanija buvo verta mažai ir gavo atitinkamai didesnį procentą. Šiaip normali praktika yra ne mažiau kaip 10 tūkst. eurų, su potencialu iškopti į šimtų tūkstančių eurų zoną ir itin didelės sėkmės atveju peržengti milijono eurų zoną“, – apie galima akcijų vertę pasakojo M. Mikuckas.

Darbuotojai turi kelis pasirinkimus, ką daryti su gautomis įmonės akcijomis: jas pasilikti, tikintis, kad ateityje bus vertos daugiau, parduoti ir nusipirkti, pavyzdžiui, butą, arba kurti savo verslą.

„Jeigu turi savo gerą idėją ir nori ją įgyvendinti – prašom. Tada mes turime ir talentą, ir kapitalą vienoje vietoje. Dėl to tikiu, kad sėkmingų technologijų bendrovių Lietuvoje daugės eksponentiškai, kai šie žmonės pradės kurti“, – sakė vienas „Vinted“ įkūrėjų.

Organizacijų konsultantas Eligijus Kajieta priduria, kad samdomiems darbuotojams skirti akcijų paketai juos labiau įtraukia į bendrovę ir padeda pasijusti įmonės dalininkais.

„Jeigu įmonė, kuri listinguojama biržoje, suteikia savo darbuotojams akcijų, tai įtraukia darbuotojų sąmoningumą – nuo ko priklauso akcijų vertė, kokia etikos normų nesilaikymo, reputacijos skandalų (rizika). Galbūt pelno per vienerius metus tai nesudegins, bet akcijų vertę reputacija gali per vieną dieną nurašyti. Jeigu mes įtraukiame darbuotojus į tą žaidimą, mobilizuojame juos tiems patiems tikslams“, – LRT RADIJUI sakė E. Kajieta.

Pasak jo, didžiausia tikimybė uždirbti iš akcijų yra dirbant jau ant kojų stovinčioje įmonėje, kuri auga itin sparčiai. Tokiose bendrovėse akcijų paketą dažniausiai reikia nusipirkti, tačiau lengvatinėmis sąlygomis.

„Tau suteikiama galimybė įsigyti akcijų už šios dienos kainą po metų. Visus metus dirbsi ir turbūt tai darysi stengdamasis, nes už praėjusių metų kainą gali nusipirkti akcijas, todėl turbūt pasistengsi, kad bendra įmonės ir tų akcijų vertė išaugtų“, – aiškino E. Kajieta.

Uždarbio tikėtis įsidarbinus ką tik įsikūrusiame startuolyje – loterija. Personalo atrankų ir paieškos įmonės „People Link“ vadovaujanti partnerė Jurgita Lemešiūtė sako, kad neretai tokios įmonės akcijų paketus naudoja ne tik kaip motyvacinę priemonę, bet ir bandymą kompensuoti rinkos kainų neatitinkančias algas.

„Kai įmonės veikla tik pradedama ir ji dažniausiai neturi resursų dideliems atlyginimams, pietums, pusryčiams ir sporto klubams, jie tokiu būdu prisitraukia stipresnius, ambicingus darbuotojus su tuo tikslu, kad jie dirbdami galės kelti įmonės vertę ir tokiu būdu augintis akcijų vertę“, – LRT RADIJUI sakė personalo specialistė.

Nors akcijų paketais darbuotojus vilioja vis daugiau įmonių, J. Lemešiūtė pastebi, kad ne visi žmonės mato to naudą.

„Mes irgi turime daug kandidatų, kurie sako, kad nesvarbu akcijos, nenori ir netiki, kad iš to galima uždirbti. Ypač iš startuolių. Jie sako: turėjau kelių startuolių akcijų ir kas iš to – nieko neuždirbau, o tik du ar tris metus dirbau už mažesnį nei vidutinis rinkoje atlyginimą“, – nupasakojo pašnekovė.

Reportažo įrašas – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.