Verslas

2020.10.16 14:26

Veryga: jau seniai reikėjo sustabdyti visus renginius

Benas Brunalas, ELTA2020.10.16 14:26

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad nepaisant kasdien mušamų užsikrėtimų koronavirusu rekordų, valdžia nesiims centralizuotai drausti Lietuvoje suplanuotų renginių. Anot jo, atsakingos ir sąmoningos savivaldybės ar organizatoriai jau seniai turėjo suplanuotus renginius atšaukti.

„Aš nežinau ar čia turėtų būti toks principas, kad laikomės iki paskutinio, o valdžia turėtų būti kažkoks botagas ir baudėjas, kuris turėtų imti viską drausti. Jeigu visi esame pilietiški ir sąmoningi, tai galime nedaryti „Grok Jurgeli“ (Kaimo kapelų šventės – ELTA). Suprantant, kad situacija yra bloga, galima nedaryti kitų švenčių. Ar būtinai reikėtų uždrausti jas?“ – į žurnalistų klausimą, kodėl centrinė valdžia nereaguoja į atskirų savivaldybių delsimą priimti sprendimus dėl viešų renginių apribojimo, atsakydamas teigė A. Veryga.

Veryga sako, kad žodžio „rekordinis“ naudojimą teks pamiršti – augančio COVID-19 atvejų skaičiaus neišvengsime

„Pirmiausia, tai yra sąmoningumo klausimas. Niekam nėra uždrausta atšaukinėti renginių – bet kas gali nuo šiandien renginius (atšaukti – ELTA). Seniai jų galėjo nedaryti, nebeorganizuoti. Kai kas, kas atsakingai elgiasi, taip ir padarė. Yra savivaldybių, ir tikrai ne viena, kuri visus renginius susistabdė. Tie, kurie to nepadarė – aš tikiuosi – kad artimiausiu metu dar padarys“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė ministras.

Pasak A. Verygos, valdžios pasirinkta strategija yra taikyti lokalią strategiją ir vietines priemones.

„Tam, kad jos būtų maksimaliai efektyvios, mes turime turėti tam tikrą sutarimą su savivaldybėmis ir būti tikri, kad jų institucijos aktyviai dalyvaus, bendradarbiaus. Kol kas mums neblogai sekėsi. Galbūt tik Vilnius yra savotiška išimtis, kur bandoma dar pasiginčyti, padiskutuoti“, – tęsė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt