Verslas

2016.01.20 13:47

Už darbo ginčų komisijos sprendimų nevykdymą darbdaviams grėstų baudos

BNS2016.01.20 13:47

Darbdaviui nevykdant darbo ginčų komisijos arba teismo įpareigojimų, ateityje jis galėtų būti baudžiamas iki 500 eurų bauda, siūlo naujojo socialinio modelio kūrėjai. Dabar tokia bauda nėra numatyta.  

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, trečiadienį svarstydamas naujos redakcijos Darbo kodekso projektą, nepritarė, kad bauda būtų mažinama iki 300 eurų – tokią baudą siūlė darbdaviai ir keli parlamentarai. Ją palaikė tik trys komiteto nariai iš 8 -ių balsavusiųjų.

„Ji (bauda – BNS) pakankamai didelė ir griežta“, – komiteto posėdyje sakė Vilniaus universiteto mokslininkas, vienas iš socialinio modelio kūrėjų Tomas Davulis.

Jis BNS teigė, kad dabar darbdavys gali ilgai nevykdyti darbo ginčų komisijos arba teismo sprendimų, kurie palankūs darbuotojui, todėl ir reikalinga nauja tvarka.

„Šiandien darbuotojas turi papildomai kreiptis į teismą, o dabar mes pasakome, kad užtektų kreiptis į darbo ginčų komisiją“, – teigė T. Davulis.

„Šis bauda yra prevencinė ir bus retai naudojama. Sąžiningas darbdavys pripažįsta ir sumoka“, – teigė socialdemokratas Algirdas Sysas.

Sprendimą dėl baudos darbuotojo prašymu priimtų darbo ginčų komisija. Ji būtų skiriama už kiekvieną praleistą savaitę nuo sprendimo darbuotojo naudai priėmimo iki įvykdymo dienos, bet ne ilgiau kaip už 6 mėnesius.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, darbo ginčų komisijos daugiausia nagrinėja darbdavių ir darbuotojų nesutarimus dėl darbo užmokesčio. Pernai tokių bylų buvo beveik 4,8  tūkstančiai, o komisijos gavo 5,36 tūkst. skundų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.