Naujienų srautas

Verslas2016.01.20 12:26

Trečdalis NVO kritikuoja biudžetinės paramos skirstymą

BNS 2016.01.20 12:26

Trečdalis nevyriausybinių organizacijų (NVO) įsitikinusios, kad biudžetinės paramos skirstymas nevyriausybinėms organizacijoms Lietuvoje yra neskaidrus, rodo apklausa.

Kas septinta organizacija mano, kad valstybės įstaigos konkursuose kartais proteguoja savo įmones, matyti iš „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) užsakymu atliktos nevyriausybininkų apklausos duomenų.

Pasak 34 proc. NVO, valstybės arba savivaldybių konkursuose nėra aiškių nevyriausybinių organizacijų finansavimo kriterijų. Panaši situacija buvo ir prieš beveik dešimtmetį: 2007 metais 40 proc. organizacijų nurodė, kad šalyje trūksta aiškių NVO finansavimo gairių, nurodoma TILS pranešime.

Kas septinta (14,5 proc.) organizacija, bent kartą per pastaruosius dvejus metus dalyvavusi valstybės ar savivaldybės skelbtuose konkursuose, teigia, kad, jų manymu, valstybės įstaigos, skirstydamos projektinę paramą, protegavo savo įstaigas. 33 proc. NVO atstovų taip pat teigia, kad dalis NVO besivadinančių organizacijų prisidengia vardu siekdamos pelno arba veikdamos dėl savo interesų.

Absoliuti dauguma (88 proc.) mano, kad nevyriausybinėms organizacijoms, norinčioms veikti skaidriai, reikia turėti daugiau nei vieną finansavimo šaltinį, skelbti veiklos ataskaitas (82 proc.), viešinti apie įtakos darymą valdžioms institucijoms (80 proc.), skelbti apie savo rėmėjus (77 proc.) ir gautas lėšas (75 proc.).

Visgi savo finansus viešina tik kas penkta (21 proc.), o veiklos ataskaitas – kas ketvirta (27 proc.) nevyriausybinė organizacija.

„Tenka pripažinti, kad vis dar nežinome, kiek Lietuvoje yra nevyriausybinių organizacijų ir ką dalis jų veikia. Todėl kviečiu visas aktyvias NVO apsilankyti svetainėje   www.nvoatlasas.lt  ir užsiregistruoti mūsų kuriamame registre, kuris greitai ir paprastai leis gyventojams susipažinti su visų jų veikla. Smagu matyti, kad didžioji dauguma NVO palaiko tokio registro atsiradimą, kuris, anot jų, leistų NVO veikti skaidriau“, – teigia „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

NVO atstovų apklausą TILS užsakymu praėjusių metų lapkričio mėnesį atliko sociologinių tyrimų bendrovė „Vilmorus“. Iš viso apklausti 646 NVO dirbantys asmenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi