Verslas

2016.01.20 17:28

Davosas: verslo lyderiai pasaulio ekonomikos augimą vertina pesimistiškai

ELTA 2016.01.20 17:28

Įmonių vadovai pesimistiškiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais vertina pasaulio ekonomikos augimą, rodo trečiadienį paviešinta apklausa. Vos 27 proc. apklaustųjų mano, kad augimo statistika gerės, nors dar 2015-aisiais tokias mintis išsakė 37 proc., rodo konsultacijų įmonės PwC pateikiami duomenys. Apie tai praneša BBC.

Verslo lyderiai vis labiau sunerimę dėl kylančių geopolitinių grėsmių, taip pat sulėtėjusio augimo Kinijoje, smunkančių naftos kainų. Dėl augimo baimių kyla daugiau kaip pusei įmonių lyderių, nors vos prieš trejus metus pesimistišką požiūrį išsakė tik 37 proc. apklaustųjų.

Naujausia statistika paviešinta po to, kai ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino savo pasaulio augimo prognozes. Dar antradienį TVF nurodė, kad naujausiose fondo specialistų prognozėse pasaulio ekonomika šįmet išaugs 3,4 proc., 2017 metais – 3,6 proc., tai yra 0,2 proc. kasmet mažiau, nei nurodyta ankstesnėje Fondo prognozėje.

PwC apklausos duomenys buvo paviešinti prieš Davose prasidedant Pasaulio ekonomikos forumui (WEF) – čia buvo apklausta daugiau kaip 1,4 tūkst. įmonių vadovų iš 83 valstybių.

„Nekyla jokių abejonių, kad verslo lyderių pasitikėjimas pasaulio ekonomika ir savo pačių įmonių augimo galimybėmis smuko, – teigia PwC pirmininkas Dennis Nally. – Nesvarbu, kokio dydžio įmonė bebūtų, jai kylančios grėsmės tampa vis sudėtingesnės – jos apima ir geopolitikos, reguliavimo, skaitmeninio saugumo sferas, socialinę plėtrą, žmones ir jų reputaciją“.