Verslas

2016.01.19 10:03

Premjeras prognozuoja atsigavimą Lietuvos pieno ūkiui

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.19 10:03

Pastarąjį laikotarpį atidarytos rinkos į Braziliją, Argentiną, Ukrainą, Čilę ir kitas valstybes leis šiemet atsigauti pieno sektoriui, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Pernai buvo atidaryta daug rinkų maisto produktų eksportui. Dabar reikalingas aiškus kainodaros planas, kurį privalo turėti įmonės, eksportuojančios savo produkciją ir persiorientuojančios iš Rytų į Vakarus. Galimybių realizuotai savo produkciją yra“, – įsitikinęs premjeras.

Jo teigimu, konkurencija Europoje tikrai didelė, bet Lietuvos įmonės vis tiek sugebėjo padidinti eksportą į Europos Sąjungos šalis 7,1 proc. ir net į JAV – 5,2 proc. A. Butkevičius nurodo, jog Vyriausybė pasiekė, kad pieno gamintojams būtų skirta didžiausia galima tiesioginė parama.

„Gamintojų skaičius Lietuvoje sumažėjo, bet pieno gamyba išaugo. [...] Manau, kad pastarąjį laikotarpį atidarytos rinkos į Braziliją, Argentiną, Ukrainą, Čilę, pasirašyti protokolai su Kinijai dėl pieno produktų bei veislinių galvijų eksporto leis pieno sektoriui šiemet atsigauti“, – LRT RADIJUI teigia A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt