Verslas

2020.10.16 20:03

Talentus ir verslą į Klaipėdą pritraukti turinti įstaiga nenustoja kelti klausimų: pusmetį veikia be vadovo, veikla neaiški

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.10.16 20:03

Į uostamiestį lyderius bei verslininkus turinčios vilioti bei juos remti įstaigos „Klaipėda ID“ veikla Klaipėdoje nenustoja kelti klausimų. Neatmetama, kad tam turi įtakos tai, jog jau nuo kovo ši įstaiga neturi nuolatinio vadovo.

Problemų įžvelgia

Kritikos strėlės dėl neaiškios paskirties ar netgi darbo imitavimo Klaipėdos savivaldybės įkurtai „Klaipėda ID“ skriejo jau ne kartą. Tai, jog su šia įstaiga ir jos veikla yra problemų, pripažįsta ir miesto valdžia.

„Mes manome, kad „Klaipėda ID“ yra apėmusi labai platų veiklos diapazoną. Vieni dalykai galbūt sekasi geriau, kiti – prasčiau. Noras būtų optimizuoti veiklas ir orientuotis į tas kryptis, kurios miestui yra pačios naudingiausios ir labiausiai reikalingos“, – apibendrino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Vis dėlto, miesto valdžia nemano, kad reikia rimtai vertinti vis nuskambančius pasiūlymus naikinti minėtą įstaigą. Šiuo metu nuspręsta pabandyti ją, anot A. Dobranskio, „įstatyti į rėmus“.

„Reikia pripažinti, kad su „Klaipėda ID“ tikrai buvo klausimų. Kai dirbi labai plačiai – kai kurie nuveikti darbai nelabai matomi. Norime, kad ta įstaiga judėtų kryptingai ir rodytų rezultatus. Suorganizuoti seminarą – nėra rezultatas“, – aiškino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Pati „Klaipėda ID“ skelbiasi esanti tam, jog remtų tiek tarptautinį, tiek vietos verslą teikiant informaciją ir patarimus vietoje bei į miestą pritrauktų aukščiausio lygio talentų.

Nuo kovo – be vadovo

Neatmetama, kad ne ypač sklandų arba bent jau ne tokį darbą, kokio buvo tikėtasi kuriant šią įstaigą, lemia ir tai, jog „Klaipėda ID“ nuo šių metų kovo veikia be pastovaus vadovo.

Teigiama, kad trūksta ir dar vieno darbuotojo.

Klaipėdos savivaldybės Ekonominės plėtros grupės vedėja Reda Švelniūtė teigė, kad konkursas į įstaigos vadovo pareigas buvo skelbtas. Jame dalyvavo 5 pretendentai, tačiau nė vienas jų specialiai sudarytai komisijai neįtiko.

„Čia ieškome tikrai ypatingo žmogaus, kuris turėtų patirties ir verslo srityje, išmanytų viešąjį sektorių. Šiai pozicijai keliami aukšti reikalavimai“, – aiškino R. Švelniūtė.

Numato neprastą darbo užmokestį

Naujojo vadovo paieškų metu būta ir pastebėjimų, jog nemažai kritikos sulaukiančios įstaigos vadovui planuojama mokėti nemažą algą.

Oficialiai skelbiama, kad naujojo „Klaipėda ID“ vadovo alga sieks nuo beveik 2,5 tūkst. ik 3,2 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.

„Klaipėdos savivaldybė turi berods 5 viešąsias įstaigas. „Klaipėda ID“ direktoriaus atlyginimas tikrai nebūtų didžiausias. Jis būtų per vidurį – kaip Klaipėdos TIC, „Klaipėdos švenčių“, – apibendrino R. Švelniūtė.

Dėl būsimo vadovo darbo užmokesčio pastabų esą neturėjo ir įstaigos valdyba.

Naują konkursą tikimasi paskelbti artimiausiu metu. Šiuo metu įstaigai vadovauja jau antra laikinoji vadovė.