Verslas

2016.01.18 17:32

Atleistiems darbuotojams pajamas užtikrins vyriausybės kuriamas fondas

LRT.lt 2016.01.18 17:32

Pirmadienį vyriausybė pasitarime pritarė Ūkio ministerijos išvadai dėl Ilgalaikio darbo išmokų fondo įstatymo projekto, rašoma pranešime spaudai. Planuojamas fondas yra skirtas atleidžiamų iš darbo darbuotojų, turinčių daugiau nei 5 metų darbo stažą pas vieną darbdavį, apsaugai dėl prarandamų pajamų užtikrinti. Socialiniai partneriai Trišalėje taryboje solidariai sutarė dėl fondo steigimo, kuris palengvintų darbuotojų atleidimą finansinių sunkumų patiriančiai įmonei.

Projekte numatoma, kad tai bus savarankiškas finansinių išteklių fondas, neįtraukiamas į valstybės ir savivaldybių biudžetus. Jis būtų sudarytas iš jau dabar mokamų darbdavių įmokų SODRAI, tad papildomai į šį fondą darbdaviams nereikės mokėti.

Įmokų tarifo dydį, kuris negali būti mažesnis nei 0,1 proc. ir viršyti 1 proc., nustatys fondo taryba (ją tvirtins Vyriausybė). Jeigu, nustačius maksimalų įmokos tarifą, fondo lėšų nepakanka šiame įstatyme nustatytoms reikmėms užtikrinti, tuomet būtų naudojamos fondo rezervo lėšos. Projekte numatyta, kad fondo rezervui kaupti būtų skirta 10 proc. nuo planuojamos fondo biudžetinių metų įmokų sumos.

Fondą administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.