Verslas

2020.10.14 10:30

PPO leido ES įvesti 4 mlrd. JAV dolerių sankcijas JAV ginče dėl „Boeing“ ir „Airbus“

BNS2020.10.14 10:30

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) oficialiai leido Europos Sąjungai per metus taikyti 3,99 mlrd. JAV dolerių dydžio sankcijas prekėms ir paslaugoms iš Jungtinių Valstijų, užsitęsus ginčui dėl „Airbus“ ir „Boeing“.

Prieš metus PPO leido Jungtinėms Valstijoms įvesti 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės muitus Europos prekėms dėl neteisėtų ES subsidijų koncernui „Airbus“.

PPO, peržiūrėjusi jau 15 metų besitęsiantį ginčą tarp JAV ir ES, padarė išvadą, kad abi pusės naudojo neteisėtas subsidijas, tačiau ES tai darė didesniu mastu, pranešė organizacija.

Nepaisant šio oficialaus PPO pritarimo, ekspertai tvirtina, kad tikriausiai ES neskubės įvesti muitų. Tikėtina, kad ES lauks JAV prezidento rinkimų rezultatų, kad suprastų, ar įmanomi ginčų sprendimai derybų keliu, rašo agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais.

JAV prekių, kurioms ES gali nustatyti muitus, sąraše – lėktuvai, anglis, žemės ūkio produkcija, jūros gėrybes, tai yra tos, kurios yra labai svarbios dabartiniam JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys Valdis Dombrovskis anksčiau yra apibūdinęs sunkumus derybose su dabartine Baltųjų rūmų administracija.

„Galbūt, su naująja administracija derėtis bus lengviau, nes žinome, kad D. Trumpas, deja, derybose laikosi vienašališkumo principų, kurie kelia rimtą įtampą bei daugybę problemų“, – anksčiau šį mėnesį V. Dombrovskis kalbėjo Europos Parlamente.

Dabar galioja JAV 15 proc. importo muitai ES lėktuvams, o 25 proc. – tokiems produktams kaip vynas, sūris, kava, alyvuogės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt