Verslas

2016.01.14 15:55

Rusijos energetikos ministras įvardijo svarbiausią šių metų projektą

ELTA 2016.01.14 15:55

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pavadino „Šiaurės srautą 2“ („Nord Stream 2”) pagrindiniu Rusijos dujų projektu 2016 metais. Jis apie tai kalbėjo televizijos kanalui „Rusija 24“.

„Pagrindiniu projektu, žinoma, yra“ Šiaurės srautas 2“ – jis šiuo metu realizuojamas. Kuriamos bendros projekto įmonės, jau gautas patvirtinimas iš Vokietijos konkurencijos institucijos“, – sakė jis.

Ministras pakartojo, kad Rusija tebėra susidomėjusi ir projektu „Turkijos srautas“, jeigu susidomėjimas juo bus matyti ir iš Europos bei Turkijos. Klausimas yra sprendžiamas, sako jis.

„Taip pat mūsų darbotvarkėje, ko gero, ir „Turkijos srautas“. Žinau, kad Europos Komisija ir Europos šalių energetikos ministrai dirba šiuo klausimu. Iš mūsų pusės – esame pasiruošę įgyvendinti tokį projektą, tačiau tik tuomet, jei bus pagaliau išreikštas susidomėjimas iš Europos ir Turkijos partnerių pusės“, – sakė A. Novakas. Anksčiau jis sakė, kad projektas „Turkijos srautas“ yra perspektyvus, bet kol kas derybos nėra atnaujintos.