Verslas

2016.01.13 15:09

Minską iš Palangos galėsime pasiekti lėktuvu

ELTA 2016.01.13 15:09

Lietuvos pajūris vasarą gali tikėtis sulaukti didesnio turistų iš Baltarusijos srauto – nuo birželio 19 d. iki rugsėjo 4 d. tiesioginius skrydžius iš Minsko į Palangos oro uostą vykdys Baltarusijos oro linijos „Belavia“. Skrydžiai numatyti kartą per savaitę – sekmadieniais.

Planuojama, kad keleiviai į Minską bus skraidinami „Boeing 737“ orlaiviu, kuriame yra 125 vietos. Ekonominės klasės bilietų kainos į abi puses prasidės nuo 99 eurų (mokesčiai įskaičiuoti). Prekyba bilietais bus paskelbta artimiausiu metu.

„Tikimės, kad ši sezoninė kryptis padės Baltarusijos gyventojams atrasti Lietuvos pajūrį ir jo siūlomas pramogas, o tiesioginis skrydis Minskas-Palanga sutaupys laiko čia keliaujant. Lietuviams „Belavia“ oro linijos pasiūlys platų krypčių tinklą ir jungiamuosius skrydžius į Sankt Peterburgą, Kijevą, Astaną, Tbilisį, Baku ar kitus miestus 28 šalyse“, – sako Lietuvos oro uosto Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.

Šiuo metu skrydžius į Minską iš Vilniaus oro uosto vykdo taip pat „Belavia“.

Šių metų kovo pabaigoje Palangos oro uoste veiklą pradės vykdyti dar dvi aviakompanijos – „Wizz Air“ tris kartus per savaitę skraidins į Londono Lutono oro uostą, o „LOT“ šešis kartus per savaitę kils skrydžiui į Lenkijos sostinę Varšuvą. Vasarą į Lietuvos pajūrį sezoniniam maršrutui Palanga – Maskva taip pat sugrįš ir Rusijos oro linijos „Rusline“.

„Belavia“ oro linijos, skraidančios 47 kryptimis Europoje ir Azijoje, taps septintuoju vežėju Palangos oro uoste. Šiuo metu veiklą pajūryje vykdo SAS, „Norwegian“ ir „airBaltic“, jos skraidina trimis maršrutais – į Kopenhagą, Oslą ir Rygą.

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2014 metus jie aptarnavo 3,8 milijono keleivių. Šiuo metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų reguliariai skraido 55 kryptimis į 44 miestus Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 6 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP 2013-aisiais prisidėjo 2,5 proc.