Verslas

2016.01.13 10:32

R. Šalaševičiūtė: kinai svarsto Lietuvoje gaminti vaistus

BNS2016.01.13 10:32

Kinijoje viešinti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad šios šalies atstovai nori Lietuvoje steigti vaistų gamyklas, taip pat ketina atidaryti kinų tradicinės medicinos centrą.

„Buvo kalbėta su ministre Li Bin bei viceministre ir vaistų gamybos Lietuvoje, ir kinų tradicinės medicinos centro steigimo klausimais“, – BNS sakė Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė.

Anot R.Šalaševičiūtės, birželį ji vėl pakviesta į Kiniją, kur vyks Rytų ir Vidurio Europos šalių bei Kinijos sveikatos ministrų susitikimas, tad tikimasi, kad iki to laiko Kinija sukonkretins savo pasiūlymus dėl planų Lietuvoje.

„Diskusijos pradėtos – steigti ir vaistų gamybą, ir kinų tradicinės medicinos centrą, nes jie patys pareiškė tokį norą. Vaistų klausimais toliau kalbėsis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas, jam atskiri susitikimai numatyti. Siūlome iki birželio mėnesio sukonkretinti, ką Kinija siūlytų mums“, – pasakojo ministrė.

Ji taip pat sakė, kad konkrečius bendradarbiavimo su Kinijos universitetais planus vizito metu aptarė ją lydintys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto atstovai.

„Jau konkrečiai yra susitarimų ir jau vyksta derybos tarp mūsų mokslo įstaigų ir Kinijos mokslo įstaigų“, – sakė ministrė, kurios vadovaujama delegacija lankėsi dviejuose Pekino universitetuose. Anot ministrės, planuojami dėstytojų ir studentų mainai, jungtinės studijų programos, bendrų mokslo centrų steigimas.

Tuo metu apsilankymo universitetinėje Pekino ligoninėje metu ministrę lydintys Lietuvos didžiausių ligoninių vadovai tarėsi dėl trumpalaikių gydytojų mainų, medicininio turizmo, pasakojo ministrė.

„Suprantame, kad yra nusiteikta absoliučiai visose srityje bendradarbiauti“, – BNS įspūdžiais iš Pekino dalijosi vizitą tęsianti R.Šalaševičiūtė.

Kartu su R.Šalaševičiūte Kinijoje lankosi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Radvilė Jakaitienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Podiplominių studijų dekanas doc. Kęstutis Petrikonis, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos direktorius Gintautas Barcys, nurodo SAM.