Naujienų srautas

Verslas2016.01.13 09:13

Brangs vairavimo pamokos?

Vairavimo pamokos šiemet gali pabrangti penktadaliu, nes šiuos kursus rengiančios mokyklos turi mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM). Kadangi ne visos jos yra PVM mokėtojos, rinka baiminasi nelygių konkurencinių sąlygų ir galiausiai dalis vairavimo mokyklų esą turės užsidaryti.

Klaipėdietė Viktorija sako, kad šiais laikais mokėti vairuoti automobilį – būtinybė. 350 eurų kainavę kursai, anot merginos, – brangūs. Tiesa, buvo radusi ir pigesnių, bet galiausiai vairavimo mokyklą pasirinko ne pagal kainą.

„Ir atsiliepimų skaičiau, ir šiaip man ji buvo geriausia, ir arčiau namų“, – sako Viktorija.

Tačiau už vairavimo pamokas šiemet gali tekti mokėti dar brangiau.

Atsižvelgusi į Europos Komisijos išvadas, kad Lietuvoje per plačiai taikomos PVM lengvatos, ir kad šalis išvengtų didžiulių baudų, Mokesčių inspekcija parengė išaiškinimą, pagal kurį nuo pernai metų gruodžio 15-osios vairavimo kursai apmokestinti pridėtinės vertės mokesčiu. Todėl vairavimo mokyklos šiemet turės sumokėti 21 proc. mokesčių. Išimtys numatytos tik tais atvejais, kai kursai privalomi kliento profesinei veiklai.

Mokyklų vadovai sako, kad šias išlaidas turės padengti klientai, nes pačioms mokykloms per brangu.

„Klientas mokės, jeigu norės teisių. Aišku, šiek tiek baisoka [kad prarasim klientų]. Gali būti, kad teks apsiriboti truputėlį mažesniu mokinių skaičiumi“, – mano Bendrosios kompetencijos ugdymo centro vadovas Virginijus Šatas.

Mokyklų Klaipėdoje vadovų skaičiavimu, kursai gali brangti iki 80 eurų. Tačiau brangimas esą ir taip buvo neišvengiamas, nes vairavimo mokyklų Lietuvoje yra per daug – apie 300. Didelė konkurencija vertė laikyti mažas kainas, yra ir po 220 eurų kainuojančių kursų. O tai esą – beveik savikaina. Tačiau branginti kursus kol kas numačiusios tik didžiosios vairavimo mokyklos. Mažosios, kol netaps PVM mokėtojomis, to daryti neskuba.

„Moksleiviai sumokės, bet konkurencija vėl darys savo darbą. Įstaigos konkuruodamos vis tiek bandys mažinti kainą ir galų gale bus tas pats rezultatas – tam tikras kiekis mokyklų turės užsidaryti. Liks pačios stipriausios, gal net valstybinis sektorius. Galų gale kursai stabilizuosis ir kaina bus normali“, – įsitikinęs „Respublikos vairavimo mokyklos“ direktorius Kęstutis Videikis.

Vairavimo pamokų kainos, manoma, kils nuo vasario.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi