Naujienų srautas

Verslas2016.01.12 07:17

Naftos kainų kritimą vartotojai pajus negreit

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.12 07:17

Naftos kainoms pasiekus rekordines žemumas, naftos produktais prekiaujančių įmonių asociacija sako, kad tokio paties kainų kritimo degalinėse tikėtis neverta, nes didžiąją mažmeninės degalų kainos dalį sudaro mokesčiai. Tačiau pasaulio analitikams prognozuojant dar didesnį žaliavos pigimą, Asociacija mano, kad tai pajus ir vairuotojai.

Šiuo metu nafta kainuoja tiek pat, kiek 2004-aisiais, tačiau degalai – maždaug penktadaliu brangiau.

Naftos produktais prekiaujančių įmonių asociacija aiškina, kad tik dalis mažmeninės degalų kainos priklauso nuo žaliavos kainos. Pavyzdžiui, jei litras degalų kainuoja vieną eurą, penkiasdešimt centų sudaro akcizo bei pridėtinės vertės mokesčiai, o jie per dvylika metų keletą kartų didėjo. Iki dešimties centų sudaro degalinės pelnas. Ir tik 40 centų priklauso nuo didmeninės degalų kainos.

Vis dėlto, Asociacija sako, kad šiais metais visi degalai turėtų kainuoti mažiau nei eurą, nes žaliavos kaina artimiausiu metu neturėtų kilti. Įtakingiausios pasaulio finansų kompanijos netgi prognozuoja, kad dėl vis stiprėjančio dolerio, nafta galėtų smukti nuo dabartinių 32 dolerių už barelį iki 20.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi