Verslas

2013.02.24 16:42

Su valstybės parama renovuojamiems namams įsigalios griežtesni reikalavimai

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.02.24 16:42

Nuo kitų metų su valstybės parama renovuojami pastatai po renovacijos turės atitikti griežtesnius standartus – sutaupyti daugiau šilumos energijos.

Nuo kitų metų su valstybės parama renovuojami pastatai po renovacijos turės atitikti griežtesnius standartus – sutaupyti daugiau šilumos energijos.

Specialistai ragina jau dabar orientuotis į aukštesnę energetinio naudingumo klasę – darbai esą pabrangsta nedaug, o sutaupyti leidžia iki 75 procentų išlaidų šildymui.

Renovacija besidomintys klaipėdiečiai galėjo patys įsitikinti, kaip nerenovuoti namai šildo orą lauke. Specialų prietaisą nukreipus į greta stovinčius renovuotą ir nerenovuotą namą, pastarasis švyti geltona spalva, kuri rodo, pro kur namas praranda šilumą.

„Namų situacija yra baisi – kainos auga, ir nesimato galo jų kilimui. Nereiškia, kad po to kainos nekils – aišku, kils, bet vis dėlto gyvensiu bent šiokiam tokiam konforte, o dabar – moki ir konforto nėra“, – teigia LRT kalbinta klaipėdietė.

Skeptikai sako, kad yra besiskundžiančių, jog mokesčiai už šildymą po renovacijos nesumažėjo tiek, kiek tikėtasi, o butuose ima veistis pelėsiai.

„Jeigu mes apšiltinam tuos butus, tuos namus ir užsandarinam langus, išjungiam šildymą – padidinam santykinį drėgnį patalpose – pradeda veistis pelėsiniai grybai. Bet tai – ne modernizavimo pasėkmė“, – tvirtina Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkas dr. Česlovas Ignatavičius.

Specialistai sako, kad dabar renovuojami pastatai privalo atitikti gana žemą energinio naudingumo klasę – D. Pinigus taupantys gyventojai dažnai tuo ir pasitenkina. Nuo kitų metų su valstybės parama renovuojamiems namams jau įsigalios griežtesni reikalavimai – jie turės atitikti C klasę. O specialistai pataria jau dabar orientuotis į dar aukštesnę – B klasę.

„Finansiškai tai nėra tiek daug. Jeigu vis tiek mes šiltinam namą – sienas, stogą – mes vis tiek turim uždėt termoizoliacinės medžiagos sluoksnį. Ar mes uždėsim 15 cm, 20 cm, ar 25cm, tai ta kaina pabrangsta apie 12, 15 procentų. O energijos sutaupo dvigubai daugiau“, – tikina UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“ direktorius Gediminas Butkus.

Teigiama, kad renovaciją atlikus pagal energijos mažai naudojančių pastatų technologijas, galima sutaupyti iki 75 procentų išlaidų šildymui. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros duomenimis, iki šiol įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektai šilumos sąnaudas vidutiniškai leidžia sumažinti apie 40 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt