Verslas

2020.10.05 18:32

Šiškauskienė apie Vyriausybės svarstymus dėl barų: vienas pasakytas sakinys kerta per apyvartas

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.05 18:32

Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad net ir Vyriausybės svarstymai apie galimai trumpinamą barų ir restoranų darbo laiką mažina apyvartą, net jei tokie sprendimai dar nebuvo priimti.

E. Šiškauskienės teigimu, Vyriausybė turėtų labai atsakingai kalbėti šiuo klausimu.

„Mūsų sektorius labai imlus darbo vietoms – 32 tūkstančiai darbuotojų. Darbo vietos ir žmonių likimai... Tas 2 valandų sutrumpinimas, kuris atrodo taip nekaltai, – pasekmės to būna labai liūdnos.

Vien kaukių užsidėjimas restoranuose sumažina srautus 10-20 procentų. Mes iš verslo pusės prižadame laikytis taisyklių, bet vienas pasakytas sakinys labai kerta per apyvartas“, – sako Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacijos prezidentė.

Po pirmadienį vykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad barų, kavinių ir naktinių darbo laikas trumpinamas nebus tose vietose, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo.

„Noriu iš anksto pasakyti, kad viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas neturėtų būti trumpinamas tose savivaldybėse, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo. Taip pat noriu pasakyti, kad problemas konkrečiose vietovėse spręsime glaudžiai bendradarbiaudami su vietos savivalda“, – savo feisbuko paskyroje rašė premjeras.

Premjeras akcentuoja stipriai augančius COVID-19 užsikrėtimų skaičius keliose savivaldybėse, dėl ko nuspręsta svarstyti viruso užkardymo priemones ten, kur to imtis būtina.