Verslas

2020.10.05 12:36

Skvernelis: kur situacija gera – gyvenimas tekės įprasta vaga, kavinių ir barų darbo laikas neturi trumpėti

atnaujinta 13.54
Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.05 12:36

Po pirmadienį vykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad barų, kavinių ir naktinių darbo laikas trumpinamas nebus tose vietose, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo.

„Noriu iš anksto pasakyti, kad viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas neturėtų būti trumpinamas tose savivaldybėse, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo. Taip pat noriu pasakyti, kad problemas konkrečiose vietovėse spręsime glaudžiai bendradarbiaudami su vietos savivalda“, – savo feisbuko paskyroje rašo premjeras.

Premjeras akcentuoja stipriai augančius COVID-19 užsikrėtimų skaičius keliose savivaldybėse, dėl ko nuspręsta svarstyti viruso užkardymo priemones ten, kur to imtis būtina, sako jis.

„Įpareigojome Sveikatos apsaugos ministeriją skubiai parengti atitinkamus teisės aktų pakeitimo projektus. Kaip esame sutarę COVID-19 valdymo strategijoje, reikiamus ribojimus įvesime tik atskirose savivaldybėse, pasižyminčiose grėsmingiausia situacija, o ne visos šalies mastu. Kol kas nekonkretizuosiu, kokios priemonės bus taikomos – jas įvardins specialistai. [...]

Rekordiniai užsikrėtimų Lietuvoje skaičiai nepalieka erdvės dvejonėms ir aiškiai signalizuoja, jog turime veikti operatyviai bei ryžtingai, kad išsaugotume židiniais tapusių savivaldybių gyventojų sveikatą ir gyvybes. Noriu pabrėžti, kad fizinio kontakto apribojimai bus taikomi tik tol, kol pamatysime, kad virusas atsitraukia. O tose Lietuvos savivaldybėse, kur užsikrėtimų skaičius nekelia susirūpinimo, gyvenimas tekės įprasta vaga“, – rašo S. Skvernelis.

Šią savaitę pasitinkame stipriai augančiais COVID-19 užsikrėtimų skaičiais keliose savivaldybėse. COVID-19 komitete ką...

Posted by Saulius Skvernelis on 2020 m. spalio 5 d., pirmadienis

„Nieko priimta nėra. Ši tema buvo diskutuojama COVID-19 valdymo komitete, tačiau konkretaus sprendimo priimta nėra. Tokios priemonės gali būti pritaikytos problematiškiausiose savivaldybėse, tačiau dėl jų bus kalbama su savivaldybių vadovais ir administracija“, – nuotolinės spaudos konferencijos metu taip pat komentavo sveikatos apsaugos ministras, operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Paklaustas, ar trečiadienį bus svarstomos kitos priemonės, kurios galėtų bus taikomos labiausiai paveiktuose taškuose, pavyzdžiui, tam tikros parduotuvių, kirpyklų ir kitų paslaugų teikimo įstaigų darbo ribojimo formos, A. Veryga neslepia, kad kai kurios priemonės gali būti.

„Taip, kai kurias priemones tikrai galime pamatyti, ir tokių, kurios buvo paskelbtos per karantiną. Šiandien negalėčiau detalizuoti, kokios bus priemonės – dėl jų bus kalbama su savivaldybėmis. Bet jei bus svarstoma ir apsispręsta skelbti vietinius karantinus, be abejo, ten priemonių bus daugiau, nei yra dabar“, – kalba A. Veryga.

„Yra svarstoma dėl kelių savivaldybių. Aš minėjau dvi, kur sergamumas iškrenta kartais. Tai Raseinių ir Radviliškio savivaldybė“, – sakė ministras.

Nusprendė grįžti prie veiklos ribojimo klausimo

Sparčiai ėmus augti naujų koronaviruso atvejų skaičiui, A. Veryga praėjusią savaitę pranešė, kad pirmadienį bus grįžtama prie barų, kavinių ir restoranų veiklos ribojimo klausimo.

„Prie diskusijos planuojama grįžti. Pirmadienį COVID-19 valdymo komitete apie tai bus kalbama. [...] Bus kalbama apie viešus masinius renginius ir viešojo maitinimo įstaigų darbo organizavimą“, –nuotolinės spaudos konferencijos metu pažymėjo sveikatos apsaugos ministras.

Kiek anksčiau buvo svarstoma, jog barai ir naktiniai klubai galėtų dirbti iki 24 valandos. Šios idėjos ypač nepalaikė verslininkai.

„Baras tai nėra tik baras, tai yra visa eilė tiekėjų, tai yra ekonominė grandinė įvairių veiksmų. Tai ir baldų pirkimai, maisto, gėrimų, yra daug dalykų. Tad jeigu stojame veikti mes, sustoja visa ta grandinė. (...) Svarbiausias dalykas – žmonės, kurie dirba. Aš vis daugiau matau ir girdžiu norinčiųjų keisti savo darbo profilį“, – kiek anksčiau LRT TELEVIZIJAI pasakojo kelių barų-kavinių savininkas.

Atsižvelgęs į verslininkų nuogastąvimus, vis dėlto galiausiai premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad barai ir naktiniai klubai dirbs įprastu laiku, o dėl siaučiančios pandemijos ir kylančių sergamumo rodiklių bus ieškoma kitų išeičių, ką daryti, nepakenkiant šiam sektoriui. Pavyzdžiui, riboti lankytojų skaičių.

„Mes turėsime ieškoti alternatyvių būdų, kaip prevenciškai suvaldyti situaciją šitose minėtose įstaigose. [...] Kalbame apie privalomos distancijos išlaikymą, žmonių skaičiaus ribojimą, ar tai būtų siejama su kvadratiniais metrais, kad būtų užtikrintas apsaugos priemonių naudojimas, kaukės bei įvertinta informacija apie tų įstaigų techninį įrengimą, ar yra pakankama ventiliacija“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Duris atvėre gegužės 18-ąją

Kavinės, restoranai barai ir kitos pasilinksminimo vietos, esančios uždarose patalpose, duris po karantino atvėre gegužės 18-ą dieną. Tuo metu jos galėjo veikti nuo 8 iki 22 valandos. Taip pat buvo privaloma imtis nustatytų priemonių, užtikrinančių ir lankytojų, ir darbuotojų saugumą. Darbo laiko ribojimas nebuvo taikomas lauko kavinėms ir gaminantiems maistą išsinešimui.

Viduje veikiančiose kavinėse, restoranuose, baruose ir kitose pasilinksminimo vietose atstumas tarp stalų turėjo būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

Tuo atveju, jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 centimetrų pločio ir 140 centimetrų aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų galėjo būti toks, kad tarp lankytojų būtų išlaikytas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Tuo metu į patalpas galėjo būti įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias priemones dėvintys lankytojai. Valgant ir geriant jų dėvėti buvo neprivaloma. Be to, siekiant valdyti rizikas, apibrėžta, kad prie vieno stalo galima sėdėti ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius.

Birželio 17-ąją visoms viešojo maitinimo įstaigoms leista dirbti ilgiau nei iki 23 valandos, o jose dirbančiam personalui dėvėti nosį ir burną dengiančių priemonių nebebuvo privaloma, tačiau rekomenduojama. Kiti reikalavimai, siekiant užtikrinti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo prevenciją, išliko.

Verslui buvo nurodyta kontroliuoti lankytojų srautus, užtikrinti atstumų laikymąsi ir imtis kitų prevencinių priemonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt