Verslas

2016.01.08 13:43

Kinija imasi pokyčių Šanchajaus biržoje

Kinijos vyriausybė paskelbė, kad nuo šeštadienio Šanchajaus biržoje nebebus naudojamas automatinio prekybos akcijomis stabdymo mechanizmas, kuris nutraukia prekybą staigiai krintant akcijų kursui. Kinijos vyriausybės atstovai konstatavo, kad šios savaitės akcijų nuosmukis, padaręs nemažą įtaką pasaulio rinkoms, parodė prastą šio mechanizmo efektyvumą. 

Nuo šių metų pradžios Kinijos biržose pradėtas taikyti automatinis mechanizmas skirtas sustabdyti paniškiems išpardavimams, nes sparčiai kritus akcijų kursui jis tiesiog nutraukia prekybą vertybiniais popieriais. Bet tokia padėtis susitarė ir antradienį ir ketvirtadienį  ir tai išprovokavo kursų kritimą ir kitose pasaulio biržose. 

Kita vertus, Kinijos pramonės statistika rodo, kad  ekonominis augimas šioje antroje pasaulio ekonomikoje aiškiai lėtėja ir tai smukdo žaliavų ir visų pirma – naftos kainas. Amerikos ir Europos rinkose nafta jau nukrito iki 32 dolerių už barelį. 

Tai sudavė dar vieną skaudų smūgį ir Rusijos rubliui. Stačiatikių Kalėdas paminėjusi Rusijos valdžia  ir eiliniai šalies jos gyventojai dabar turės verstis su rubliu, kuris jau nukrito iki 82 rublių už vieną eurą ribos.