Naujienų srautas

Verslas2016.01.07 16:42

Derybos: Graikijos finansų ministras pradeda kampaniją po Europą

ELTA 2016.01.07 16:42

Graikijos finansų ministras Euklidas Cakalotas penktadienį pradeda šešių dienų kampaniją po Europą, siekdamas išjudinti sunkias šalies derybas dėl skolų, informuoja „EUbusiness“.

Graikijos kairiųjų vyriausybė pernai liepą pasirašė susitarimą su kreditoriais dėl trečiosios 86 mlrd. eurų vertės paskolų programos. Tarptautinių kreditorių – Europos Komisijos (EK), Europos centrinio banko (ECB), Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Europos stabilumo mechanizmo (ESM) fondo – atstovai grįš į Atėnų sausio 18 dieną įvertinti, kaip laikomasi programos.

E. Cakalotas pirmiausia keliaus į Romą derybų su savo kolega Italijos finansų ministru Pjeru Karlu Padoanu, tada vyks į Lisaboną, Paryžių, Helsinkį, Amsterdamą ir Berlyną, kur susitiks su Marijumi Sentenu, Mišeliu Sapinu, Aleksandru Stubu, Jerunu Deiselblumu ir Volfgangu Šoible.

„E. Cakalotas aptars, kaip vykdoma Europos programa, atsižvelgdamas į pirmąjį jos vertinimą, taip pat Graikijos skolų klausimą“, – ketvirtadienį savo pareiškime teigė finansų ministerija.

Graikijos prezidentas Prokopis Pavlopulas taip pat planuoja keletą aukšto lygio vizitų šį mėnesį – Maskvoje jis susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o Berlyne – su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Pirmiausia Atėnai turi susitarti su kreditoriais dėl pensijų sistemos reformų.

Sekmadienį Graikijos premjeras Aleksis Cipras perspėjo, kad jo vadovaujama vyriausybė nesutiks su nepagrįstais kreditorių reikalavimais. „Mes laikysimės pasiekto susitarimo, tačiau nepagrįstiems kreditorių reikalavimams nepaklusime“, – pareiškė Graikijos premjeras.

Graikija pagal memorandumą, suderintą su kreditoriais, įsipareigojo įvykdyti plataus masto reformų programą mainais į trečiąjį paramos paketą. Memorandumas numato tokias visuomenei skausmingas priemones kaip pensinio amžiaus ilginimas, indėlių socialiniam draudimui didinimas, pensijų mažinimas, mokesčių didinimas.

Graikijos darbo ministerija paskelbė planus sumažinti maksimalią pensiją nuo 2700 iki 2300 eurų.

Ministrai taip pat siekia padidinti darbdavių mokamas socialinio draudimo įmokas 1,0 proc., – manoma, kad šiam žingsniui kreditoriai pasipriešins.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi