Verslas

2013.02.23 11:13

Rusijos valstybinė kompanija domisi Visagino AE projektu

ELTA2013.02.23 11:13

Rusijos bendrovės „Rosatom“ atstovai šiomis dienomis lankosi Vilniuje ir įkalbinėja valdančiosios daugumos politikus įsileisti juos į Visagino atominės elektrinės statybų projektą, pranešė TV3 „Žinios“.

Rusijos bendrovės „Rosatom“ atstovai šiomis dienomis lankosi Vilniuje ir įkalbinėja valdančiosios daugumos politikus įsileisti juos į Visagino atominės elektrinės statybų projektą, pranešė TV3 „Žinios“.

„Rosatom“ yra Rusijos valstybinė atominės energetikos korporacija.

Jos atstovai jau susitiko su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu, o artimiausiu metu planuoja susitikti ir su Premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Bendrovės delegacija į Lietuvą atvyko prieš 10 dienų. Jai vadovauja „Rosatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Kirilas Komarovas, delegaciją lydi „Dujotekanos“ konsultantas Jevgenijus Kostinas.

„Rosatom“ atstovai lankėsi pas Seimo Pirmininką V. Gedvilą. TV3 „Žinioms“ V. Gedvilas pripažino, kad nuslėpė tokį susitikimą ir kad rusai jame užsiminė norintys dalyvauti naujos atominės elektrinės projekte.

„Buvo kalbėta, kad apie tai diskutuoti reikia, bet kad tiesiogiai siūlėsi ar dar kažkas, tokio pasiūlymo nebuvo. Aš manau, visas perspektyvas reikia svarstyti, artimiausiu metu su Premjeru susitiks ir kalbės apie visas perspektyvas, nes teko kalbėti Estijoje ir Latvijoje, jie pačiam pradiniam etape nesutinka dalyvauti su mumis, vykdant projektavimo darbus, gal kažkokių kitų galimybių yra“, – aiškino V. Gedvilas.

„Rosatom“ delegaciją Vilniuje globoja Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čikvadzė. Tačiau TV3 žurnalistams ambasadorius pareiškė nieko nežinantis apie „Rosatom“ susitikimus su Lietuvos vadovais.

„Bet kuriuo atveju ambasada čia niekuo dėta. Mes nuo pat pradžių siūlėme jums statyti šią atominę, bet Lietuva atsisakė mūsų projekto, taigi mes statome savo atominę elektrinę Kaliningrado srityje. Ir kviečiame Lietuvą dalyvauti šios atominės statybose, jos vyksta ten“, – sakė Rusijos ambasadorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.