Verslas

2020.10.01 10:48

Skvernelis ir Karbauskis – už 13-tą pensiją: neabejoja, kad bus pritarta

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2020.10.01 10:48

Premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pasisako už trylitą pensiją. Premjeras mano, kad pažeidžiamiausiai visuomenės daliai ji padėtų finansiškai.

„Po pateikimo bus pritarta, net neabejoju. (...) Po to – Vyriausybės išvada, o ji (Vyriausybės – BNS) arba ras (pinigų – BNS) šaltinį, arba ne“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Tai vienas iš tokių būdų, kalbant apie vieną iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių, kuris galėtų būti kaip papildomas dar stimuliavimas“, – pridūrė jis. .

R. Karbauskis priminė, kad tryliktos pensijos galimybė įrašyta „valstiečių“ rinkimų programoje.

Karbauskis: žmonės bus apgauti, nes balsuodami už socialdemokratus, išrinks Šimonytę

„Kai kurios Europos Sąjungos šalys tryliktą pensiją turi, mūsų ekonominė situacija yra tokia, kad mes tikrai galim turėti šitą įstatymą ir leisti tokį malonumą išmokėti tryliktą pensiją“, – žurnalistams teigė jis.

Parlamentarai ketvirtadienį spręs, ar svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių siūlymą dėl 200 eurų tryliktosios pensijos įteisinimo. Iniciatoriai skaičiuoja, kad tam reikės apie120 mln. eurų, ją gautų apie 600 tūkst. žmonių.

Vienas Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymo pataisų rengėjų Zbignevas Jedinskis siūlo tas lėšas surinkti apmokestinus bankų turtą.

S. Skvernelis mano, kad apie finansavimo šaltinius bus galima kalbėti po rinkimų.

„Nekalbėkime dabar apie mokesčius. Puikiai suprantate ir pasiūlymus, ir mokestinius klausimus rinkimų kontekste. Praeis jie, tada reikės sėsti ir viską, kas žada didinti mokesčius ar mažinti... bus suvesti galai. Norint išlaidas turėti, reikia turėti šaltinius. Kiek tų šaltinių dar galima išspausti iš tų vidinių resursų, kitas klausimas yra“, – pridūrė premjeras.

Tryliktąją pensiją siūloma mokėti kasmet nuo kitų metų gruodžio.