Verslas

2013.02.22 20:55

Atsinaujinančios energetikos plėtrai – nauji reikalavimai

Irma Janauskaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.02.22 20:55

Kainų komisija pritarė naujai metodikai, kurioje – nauji reikalavimai atsinaujinančios energetikos plėtrai. Daugiausiai aistrų – dėl saulės jėgainių.

Kainų komisija pritarė naujai metodikai, kurioje – nauji reikalavimai atsinaujinančios energetikos plėtrai. Daugiausiai aistrų – dėl saulės jėgainių.

Maža saulės elektrinė bus ne 30 megavatų, kaip yra dabar, o 10 megavatų. Superkama bus tik perteklinė jos pagaminta energija, bet ne daugiau kaip pusė visos.

„Fiksuoti tarifai išnyksta, tačiau vietoj jų atsiranda pertekliniai tarifai, o maksimalūs tarifų dydžiai, kaip buvo, taip ir išlieka“, – sako Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.

Saulės jėgainių energijos supirkimo tarifai bus perskaičiuojami ne kartą per metus, o 4 kartus.

„Tarifai keisis taip, kaip keičiasi investicijos. Mes jau turime susirinkę informaciją iš vystytojų, kurie faktiškai įvykdė investicijas ir patyrė faktinius investicinius kaštus už laikotarpį nuo paskutinio tarifų skaičiavimo mėnesio, tai yra, nuo rugsėjo. Ir artimiausiu metu mes paskelbsime medžiagą apie tai, kokie bus tarifai“, – teigia D. Korsakaitė.

Įstatymą, kuris sustabdytų saulės jėgainių bumą ir dėl kurio šiandien ir keista metodika, Seimas skubos tvarka priėmė sausį. Nuo tada nauji prašymai tokioms elektrinėms nepriimami.

Jau pradėtus projektus galima tęsti, jeigu investicijos į juos iki kovo sieks pusę visų numatytų. Elektros skirstymo bendrovė „Lesto“ būsimus saulės jėgainių plėtotojus ragina skubiai pateikti reikalingus dokumentus, nes laiko tam belikusi savaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt